ТОП НОВИН

Буду патрулювати поки не з'виться міліція, - активіст майдану

Поки міліція Луцька фактично не працює, охороняє місто від заворушень та порушення громадського порядку Правий сектор, Самооборона, а загалом представники народу.

 

Неодноразово доводилося чути на вулиці ніби зараз можна робити все, адже влади немає. Насправді нічого поганого так і не вдасться зробити, бо сотні лучан погодилося патрулювати місто, тим самим оберігати його від вандалів, нахабних гопників та загалом правопорушників. Переважно громадський патруль можна побачити у нічну пору, адже, як відомо, найчастіше саме у цей час скоюють багато злочинів. Чоловіки різного віку збираються у невеликі групки та виходять на чергування вулицями міста – у кожної групи свій маршрут. Єдиний захист та «заспокійливе» - це дерев’яна палка, щит, дехто має також бронежилети.

 

Загалом ті, хто патрулюють не мають якоїсь певної форми. Однак основним елементом, за яким можна їх розпізнати це національна символіка на одязі.

 

 

На вулиці нам вдалося зустріти молодого представника Правого сектору. Він поспішав, але трохи розповів про себе. Звати його Владислав Неділько, він студент Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ ім. Лесі Українки. Каже, коли почалися заворушення не міг бути осторонь, тому і записався в Правий сектор та почав патрулювати вулиці.

 

 « Батьків спочатку шокував. Зараз вже спокійно до цього ставляться. Що правда дуже переживали, коли в Луцьку ніби то були тітушки», - ділиться Влад.

 

 

Влад каже, що переважно в нічну пору зустрічаються п’яниці, які своїми співами чи голосними вирішуваннями стосунків порушують спокій міста. Наводить нещодавній випадок із жіночкою у нетверезому стані, яка йшла з двома малими дітьми, які плакали. Разом із нею було ще двоє таких же нетверезих чоловіків, які почали хуліганити. Однак довго все це не тривало, бо охорона міста поклала цьому край.

 

 «І пляшки били, і прапор рвали – по-різному буває із хуліганами. Але ми підходимо, представляємося хто ми, з якої сотні. А далі в залежності від ситуації. У складних випадках одразу викликаємо автомайдан, який відвозить порушників у відповідні заклади», - розповідає хлопець.

 

Владислав каже, на щастя поки хулігани на патрулі не нападали, мабуть, бояться.

 

Щодо захисту хлопця, то респіратор, шолом та щит йому видали на майдані.  Балаклаву мав свою, адже займається велосипедним спортом, а такий головний убір захищає органи дихання. Хоч зараз заборонено ходити в масці хлопець все ж приміряв і показав нам яка вона у нього. Палку ж, яка є єдиною зброєю, десь знайшов і тепер навіть не знає від чого вона: чи від  лопати чи від вил.

 

 

Варто зауважити, що свій щит хлопець позначив, розмалювавши у чорно-зелені кольори. Каже, спочатку це мав бути суцільний прапор України, але під рукою знайшлися тільки два балончики із чорною та зеленою фарбою.

 

 

Ділиться, приємно, коли йдучи по вулиці у слід кричать «Слава Україні» або сигналять машини. А часом ще й дівчата підходять знайомитися.

 

На фото Влад вітається із подругою також активісткою майдану.

 

«Буду патрулювати місто, поки не сформують міліцію. Вважаю, що краще ходити оберігати порядок ніж його порушувати. Взагалі під час революції, після нічного патрулювання дуже змінюється свідомість, і хто брав у цьому участь, мабуть більш не зможе смітити чи пити пиво на лавці», - ділиться думками молодий охоронець порядку Влад Неділько із Правого сектору. 

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: