ТОП НОВИН

Гадання на Катерини, або чи справді можна дізнатися свою долю

Традиційно на початку зими незаміжні дівчата ворожать на свою долю, щоб дізнатися коли ж вони вийдуть заміж. Так, починаючи із Катерини, яку відзначають 7-го грудня, та до різдвяних свят можна дізнатися своє майбутнє.

Вважається, що свята великомучениця Катерина є заступницею жіночої долі, тому саме на цей день дівчата покладають багато надій та сподівань. Ось чому ми вирішили розмістити цей матеріал саме ввечері, адже, як відомо – найправдивіші гадання саме у вечірню пору доби, коли сонце правди заховалося, а потойбічна ніч вийшла правити світом.

 

У традиціях народу існує просто безліч варіантів гадання. Найпоширеніший, коли йдучи по вулиці дівчина питає ім’я у першого ліпшого чоловіка – саме так буде звати її майбутнього чоловіка.


також веселим гаданням і на Катерини, і на Андрія, і на Різдво є кидання чобота через ворота чи через хату. Куди полетить чобіт – звідти й треба чекати судженого. У сучасний час кидати чобіт для дівчат, які живуть у багатоповерхівках, можна кинути через невеличку огорожу біля будинку. Окрім того міряли хату від стола до порога чобітьми, переставляючи по черзі. Чиє взуття першим «дійде» до порогу – та й перша вийде заміж у наступному році.

 

Цікавим варіантом ворожіння та, водночас, дуже серйозним вважалось ворожіння з водою, вогнем, дзеркалами а також до тіні. Так, дівчина брала зім’ятий білий папірець і тримала його проти білої тіні. А потім вдивлялася в зображення і по силуетах тіні вгадувала хто ж її майбутня доля.


Традиційні ворожіння на Катерини були дуже популярними серед дівчат, особливо на різних вечорницях. Вважалось, що правдивими вершителями долі були собаки, а також гілочка вишні. До слова саме вишня, за твердженнями багатьох уже одружених жінок показала їм правду. Для цього гадання потрібно вирвати гілочку вишеньки, попросити її показати правду і поставити у воду. Якщо до Різдва гілочка розпустить бруньки і зацвіте – значить дівчина у наступному році вийде заміж.


Вірити чи ні у народні гадання – справа кожного. Але ніколи, особливо тепер, не потрібно втрачати у краще майбутнє, а також про долю, яка подарує дівчатам гідного чоловіка.


 

 

поділитись у соціальній мережі: