ТОП НОВИН

Холодна вода додає не лише здоров’я, а й щастя?

Ось уже й пройшло свято Водохреща. Великі морози теж минули. Однак моржів, тобто людей, які купаються в холодній воді не поменшало. Адже вода, незважаючи на потепління залишилась холодною. Тема ж водних процедур актуальна завжди, адже вона має різні цілющі властивості

 

 

Поговоримо про моржів

 

 Взагалі моржами називають людей, які весь рік купаються, тобто температурні обмеження їх не стосуються. Одні лікарі кажуть, що це дуже корисне діло, а інші навпаки стверджують, що перепади температури можуть розвинути серцеві захворювання. 

 

Багато ж людей попри остороги стають моржами саме після Водохреща – без  підготовки пірнаючи у крижану воду.

 

Луцький морж Петро Леонтьєв займається такою справою ось уже близько 10-ти років. Мені вдалося його зустріти на міському пляжі на Водохреще, чоловік саме проплив певну дистанцію у воді, та збирався додому. Я підійшла до нього і запитала «а ви морж?». Він засміявся і відповів, що так. Мені завжди було цікаво а як це купатися не лише літом. Нажаль сфотографувати нашого героя не мала можливості.

 

Вода колюча?

 

У ході мого розпитування чоловік розповів, що почав плавати в крижаній воді саме через те, що його «задавила жаба».

 

«10 років тому, я вперше стрибнув в ополонку. Мій друг, мама його мене ще в школі вчила, приходить одного разу до мене якраз перед Василем, і каже «а ми вже купалися на річці». Мене така взяла злість, що вони можуть залізти в льодяну воду, а я що гірший? Мовчки, нічого не кажучи, прийшов сюди, зайшов у воду, і відтоді щодня купаюсь», - згадує та сміється Петро Леонтьєв.

 

(Ілюстративне фото)

 

 - А що відчували як вперше занурились у воду?, - цікавлюсь я.

 

- Як перший раз зайшов, то відчуття було таке, ніби мене хто проткнув якимись шампурами, все кололо. Це ж холод, 4 градуси вода, а тіла більше 36 – це ж який контраст!?. Потім я вже прочитав, що коли ти заходиш в воду – моментально кров приливає в серце, легені, мозок і тому ти не відчуваєш холоду. Є ще й така теорія, що коли ти заходиш в воду, то за рахунок приливу енергія тіло досягає 40 градусів, тобто холоду для тебе немає.

 

Цьому дідусю уже пішов 73 рік. Каже, що через моржування почуває себе краще ніж 20 років тому. Також він займається спортом, бо вважає, що найголовніше в житті це рух. Тому кожного дня проходить до 5 кілометрів. І що найголовніше – не хворіє взагалі.

 

Хто хоче стати моржем?

 

Морж із десятилітнім стажем Петро Леонтьєв розповідає, що надихнув на  моржування також священик Олег Ведмеденко, який, до слова, сам полюбляє купання протягом усього року. На одній з його лекцій, наш десятилітній морж почув, що людина повинна бути сильною духом, загартовувати дух, а його можна тільки укріпити, якщо загартовувати тіло. 

 

«Олег Ведмеденко розповідав всім присутнім на лекції, що тіло потрібно загартовувати саме холодною водою. І тут я задумався. Тепер щодня мушу пропливти декілька метрів, а потім робить пробіжку», - ділиться Петро Леонтьєв.

 

Каже, що обтирання, обливання це, звісно, добре, тільки  найкраще одразу почати, пірнувши в «холодну» річку. Вважає, що головне це налаштувати себе, щоб віра була – хто б що не казав. «Ти повинен в себе повірити, і сам відчуватимеш скільки зможеш пробути у воді. Я от інколи відчуваю, що можу пробути 10 секунд, а інколи і 40 секунд. Бо якщо трохи забагато то можна захворіти. Тобто потрібно в голові себе заспокоїти», - ділиться секретом чоловік.

 

Петро Леонтьєв розповідає, що до Стиру на купання приходить навіть чоловік, в якого у серці стоїть стимулятор.  Тому найголовніше, що радить – це повірити у себе і нічого не боятися.

 

(Ілюстративне фото)

 

Йти купатися в холодну пору чи не йти справа особисто кожного. І ставати моржем чи ні теж. Головна ж порада усім – це повірити у свої сили, і це стосується будь-яких справ.

 

Післямова…

 

Хотіла б також розповісти історію своєї подруги, яка минулого року скупалася на Водохреще в ополонці. Після вагань вона все ж зважилася і залізла у воду, хоч потім моржем і не стала. Коли я запитала її що вона відчувала. То почула відповідь: «У мене раптом подих захопило, я відчувала неймовірний приплив адреналіну і якесь дивне відчуття щастя і радості».

 

І тут найголовніші слова: щастя і радості. То, можливо, варто таки колись спробувати хоча б раз покупатися в холодній воді?

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

 

поділитись у соціальній мережі: