ТОП НОВИН

Історія роликів

Першими ролерами можна, мабуть, вважати середньовічних янонських ніндзя-шпіонів - вони вдало сковзали по поверхнях cхідних замків своїх ворогів на прикріплених до підошов бамбукових паличках.


Винахідником роликових ковзанів, якого визнав світ, був бельгієць Джозеф Мерлін. Він виготовив перші роликові ковзани з металевими колесами в 1760 році. Щоправда, недоліком його ковзанів була неможливість змінювати напрям руху і зупинятись, тому під час представлення свого винаходу в Лондоні Джозеф зіштовхнувся з величезним дзеркалом і отримав серйозні поранення.


В 1849 році француз Луї Легранж для виступу у виставі прилаштував до звичайних ковзанів маленькі колеса, таким чином зображаючи ковзаняра.

 

 

Житель Нью-Йорка Джеймс Плімптон вирішив проблему контролю над роликами в 1863-му році. Він використовував гумову подушечку, щоб гальмувати осі. Ця подушечка стискалася, коли той, що катається нахилявся, дозволяючи колесам вільно обертатися. Дизайн Плімптона став основою для створення сучасних ковзанів.


Плімптон відкрив декілька катків в Європі і Америці. Він проголошував катання на роликах як розвагу для обраних, проте незабаром після того, як його патенти застаріли, дешеві підробки заповнили ринок, і катання стало популярним серед всіх верств населення.


Команди по хокею на роликах з'явилися в Європі в 1901 році. Хоча цей вид спорту був знищений під час Першої Світової війни, він швидко відродився, і перший Чемпіонат Світу по ролер-хокею відбувся в 1936 р. у Штуттгарті, Німеччина. Перший Чемпіонат Світу по швидкісному катанню пройшов роком пізніше в Монці, Італія. Також відбулися змагання по фігурному катанню, проте перший Чемпіонат Світу відбувся у Вашингтоні, США лише в 1947 році.


А в 1979 році Скотт Олсон і Бреннан Олсон представили роликові ковзани зі звичною сьогодні схемою розташування коліс в лінію. Вони вирішили, що такі ковзани мають більший потенціал для проведення тренувань хокеїстів без льоду. В результаті були використані черевики від хокейних ковзанів і застосовані останні на той час технології. Через декілька років Скотт Олсон заснував компанію «Роллерблейд». Успіх був приголомшливий. 

До середини 1990-х років практично всі ролики мали жорсткий черевик. В 1995 році фірма К2 представила перші ролики з м’яким черевиком, які набагато краще підходили для катання і незабаром зайняли домінуючу позицію.

 

 

В 1997 році в Америці з’явилась нова фірма Upsidedown, чия перша модель роликів – Damocles – стала дійсно революційною. 

 

Багато її деталей можна було замінити. До речі, назва компанії була символічною: вона хотіла перевернути всю індустрію агресив-скейтинга з ніг на голову (саме так перекладається з англійської словосполучення upside down), дозволивши міняти практично всі деталі роликових ковзанів на аналогічні, але вже інших виробників.

 

Це дало б ролерам унікальну можливість створювати ролики, які повністю задовольняли б їх потребам і перевагам. Через рік компанія поміняла свою назву на більш коротку і звучну USD і дуже скоро перетворилася на одну із найбільших і поважних фірм на ринку агресив-скейтингу.

 

Ролики та захист


Колеса – те, що в першу чергу відрізняє роликові ковзани від звичайного взуття. Два найважливіші параметри коліс, що вказуються на їх поверхні, – діаметр і жорсткість. 


Роликові ковзани діляться на декілька видів за стилем катання. Найпоширеніший і найпопулярніший вид роликів - фітнес. Він призначений для активного відпочинку на роликах. Традиційно фітнес-ролики мають по 4 колеса в одну лінію.

 


 Агресив — ролики, які використовуються для виконання різноманітних трюків, стрибків. 


 Бігові — ролики для бігу. А от тренінгові — це проміжний різновид між фітнес і біговими роликами.


 Розсувні дитячі ролики (дозволяють змінювати розмір).


 Фріскейт — ролики Для тих, хто не може кататись в одному стилі є ролики фріскейт. І, зісно ж ролики позашляховики.

 


Що ж до захисту, то повний комплект складається з напульсників, наколінників, налокітників і шолома. Наколінники захищають коліна, налокітники - лікті, а напульсники - кисті(долоньки) рук, шолом - від головних болей.

 

Плюси захисту полягають в тому, що втративши рівновагу, синяків і подряпин на захищених ділянках ви не матимете. Одним  із мінусів може бути незручність в носінні обмундирування. 

 


Шолом необхідний, якщо ви збираєтеся робити щось незвичайне (чіплятися і ганяти за машинами, кататися на крутих спусках на граничних швидкостях). 

 

 

На щастя у Луцьку тепер є ідеальне місце для випробовування усіх стилів катання на роликах.  Знаходиться воно у торгово-розважальному комплексі "Сітіпарк". Тому чекаємо усіх охочих екстремалів на нашому екстрим-майданчику. 

поділитись у соціальній мережі: