ТОП НОВИН

Катайтесь на велосипеді в шоломах і не психуйте, - поради екстремала

Велосипед – зручний та екологічно чистий транспорт. З кожним роком він стає все більш популярнішим у багатьох містах, зокрема і Луцьку.

 

Однак, сучасні екстремали вигадують та популяризують нові цікаві способи їзди на цих двохколісних «монстриках». Одним із тих, хто популяризує своїми трюками велоспорт є 21-річний лучанин Сергій Патола, який ось уже 6 років через травми та втому намагається втілювати свої екстремальні бажання у такому спорті, як велотріал.

 

 

Вперше на велосипед у 15 років

 

Як не дивно, але вперше  хлопець сів на велосипед у 15 років – через старшого брата: «Наче це було зовсім недавно, до того мене тільки на багажнику возили, бо сам боявся спробувати навчитись їзді. Але одного дня мене старший брат все ж таки вмовив, щоб я спробував.  Після кількох падінь та розбитих колін я зміг втримати рівновагу – і нарешті поїхав сам. Я дуже вдячний своєму братові, адже  якби він не розпалив у мені бажання їздити, мабуть, так би і не навчився їздити до теперішнього часу».

 

Такі ж екстремали, як тепер Сергій, випробовують та набувають нових вмінь на велосипеді під назвою тріал. До слова, тріал – це спеціальний велосипед для трюків (без сидіння), а за розмірами є дещо меншим від звичного велосипеда. 

 

Отож, вперше такий «екстремальний» транспорт хлопець побачив у Луцьку в центральному парку. Стояв із роззявленим ротом і диву давався, що один хлопчина «виробляє» на велосипеді:  «Я саме недавно навчився їздити на велосипеді, а тут виявилось, що на ньому ще й можна виконувати круті трюки! Я одразу підійшов до того хлопця і почав з ним розмову, його звали Павло Білецький, він мені і розказав про цей спорт. Відтоді я захопився цим мистецтвом руху. І загорівся бажанням так само невимушено стрибати на двохколісному другу».

 

 

З часу першого знайомства із тріалом Сергій почав  помаленьку збирати собі велосипед з дешевеньких деталей та з «самоварної» рами до нього. Каже, велотріал задоволення не з дешевих.  Мовляв, зараз  найпростіший спеціально заточений велосипед буде коштувати від шести тисяч гривень, і це при тому, що там будуть деталі простого рівня. Сергій зауважує, що для початківців можна скласти транспорт і за три тисячі гривень на б/у компонентах.

 

Сергій згадує свої перші тренування. Каже, кожен день приходив із синцями та розбитими ногами від педалей. Адже цей вид спорту є достатньо травматичним. Однак, хлопця це ніяк не зупинило – він продовжував тренуватися і за два роки досягнув рівня навіть вищого від деяких своїх вчителів.

 

Мама хлопця негативно ставиться до його захоплення, адже переживає за здоров’я сина. Але коли він їде на змагання завжди підтримує і жартома каже: ««Порви» їх там всіх».

 

 

Відкинути свої проблеми та йти вперед до досконалих рухів, незважаючи на травми

 

«В момент тренування мене переповнює відчуття задоволення та адреналіну. Коли я на велосипеді, то забуваю про всі проблеми та негаразди, ніби відключаються всі думки і я повністю сконцентрований на виконанні елементів. Жага до перемоги та вдосконалення є завжди, тому хочеться стрибати вище, далі та більш технічно, завойовувати нові медалі», - розповідає екстремал Сергій Патола про свої тренування.

 

Іноді щось не виходить, тоді хлопець працює доти, доки не виконає той чи інший елемент.  На тренування він одягає зручний одяг. Із захисту використовує лише шолом та рукавиці – от і все. Однак, не зважаючи на таке спорядження, травми трапляються часто. Щодо цього коментує: «Скажу так: немає ніякого спорту без травмувань. Велотріал не більш травматичний ніж футбол, ролики чи скейт.  За весь час у мене було дві серйозні травми: сильний вивих голеностопа та розрив зв’язок, тоді в гіпсі довелось 8 місяців ходити. І ось недавно отримав вивих лівої передплічної кістки. Інші травми були звичаними: синці, розсічення. Але це мене не зупиняло ніколи, тому що велотріал за ці роки став частинкою мого життя, а не просто хобі чи спорт. А травми бувають у всіх і всюди», - посміхається Сергій.

 

 

Хлопець і далі хоче займатися велотріалом та брати участь у різних змагання. Адже, погодьтеся, приємно, коли люди дивляться на твою роботу та захоплюються нею. Хоч деякі кажуть, що їзда на велосипеді не потрібна, бо тільки «руки та ноги поламаєш», але на це Сергій уваги не звертає. Тому зараз займається не лише сам, а й навчає молоде покоління.

 

Каже, велоекстремалів у Луцьку не дуже багато, але вони все ж є, бо тенденція до велосипедів  за останні роки зросла – і це хлопця радує.

 

«Бажаю майбутньому поколінню розвивати себе та свої можливості і ніколи не зупинятись на досягнутому, завжди собі ставити нові цілі та наполегливо іти до їх виконання», - каже велоекстремал Сергій Патола.

 

Також хлопець зауважує: найперш від свого заняття потрібно отримувати задоволення і не психувати, коли щось не виходить.

 

 

P.S. І ще одне… важлива порада від Сергія: завжди катайтесь в шоломах. Хоча це недуже зручно, але колись він може вас врятувати від добрячого удару! І всіх благ вам!

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: