ТОП НОВИН

Любовний трикутник з «продюсером Валінтіном» – анекдоти від бармена

Днями бармени святкували своє професійне свято – Міжнародний День бармена. І, розуміється, кожен із нас був у різних закладах відпочинку, бачили як працюють ці люди за барною стійкою. Оті купа скляночок, пляшечок, чашок – це все про них. Так так їх  називають барменами а інколи баристами. 

 

Як працювати, коли у тебе замовляють «стоп’ятсот» різних коктейлів, та як це все зробити ефектно нам розповів бармен «Ring Dj Cafe» та ресторану «Колобок» Михайло Волянік. У цій професії він працює не довго, усього 2 роки, тому, як на мене, зможе з нами поділитися усіма недоліками, та позитивними моментами  такої роботи. Адже погодьтеся, коли десь працюєш довго – вся дивина видається нормальним.

 

Спочатку Михайло працював у іншому закладі. А от барменом став випадково, йому запропонували роботу  в караоке-клубі «Сінатра». Розповідає, що опанував справу швидко, адже старанний учень. Зараз, не зважаючи на нове місце роботи та певний вантаж знань, продовжує навчатися, і це не тільки через те, що він поки молодший бармен.

 

- Що найважчого було в процесі навчання? Напевно різні трюки виробляти, як ви бармени вмієте? Напевно багато пляшок перебив.

 

Ні, на диво все залишилось цілим. Вчитися було не важко, бо я цього хотів – поставив перед собою ціль. Хоча спершу все здавалося дуже легким. Думав буду варити каву і наливати пиво. Але не тут то було. Коли підійшов до кавової машини, тоді зрозумів як це все важко. Як вчився, то бармен мені ледь чашку об голову не розбив, коли перший раз варив каву – бо ж це ціле мистецтво, яке має багато своїх нюансів. Напевно це найдовше чого я вчився.

 

 - А які нюанси в приготуванні кави? Ну зварила я каву, доварила чи ні, як визначити?

 

- Кожна кава по-своєму робиться і має свій вигляд.  Є нюанси в тому чи кава зварилася добре чи погано – це можна відрізнити по смаку і тому чи залишилась чашка чистою.

 

Скільки знає коктейлів Михайло не рахував, каже багато, адже в кожному закладі є свої напої. Для себе часом пробує щось створювати нове, а от щодо друзів, то вони особливо не захоплюються коктейлями в дома. 

 

Кожен коктейль, розповідає хлопець, треба пробувати на смак, але чим більший страж тим краще його робиш. Щоб скуштувати береш трубочку, закриваєш верх, сунеш у коктейль і пробуєш – це одне із правил, що повинен знати кожен бармен робити: чи усього достачає в коктейлі.

 

Цікаво було дізнатися про махінації в напоях, коли щось десь не доливають, або замінюють дорогий варіант більш дешевим, аби заробити більше. Однак, як розповів Михайло, до такого він ніколи не вдавався, тим більше, що у «Рінгу» це заборонено. Але колеги з попередніх робіт розповідали, що можна наприклад замінити дорогий лікер звичайним сиропом, і від того зовсім не зміниться смак. Я також колись чула, що всім відомий бейліс замінюють згущеним молоком із горілкою – особливо «великі» гурмани різниці навіть не відчувають.

 

 - Чи часто ти радиш своїм відвідувачам що їм пити, а що ні – що змішувати, а що не змішувати?

 

- Коли людина приходить у заклад, то наперед знає що хоче. Одразу видно від замовлення. Коли замовляють багато коктейлів, то вони прийшли напитися. Або ж якщо хочуть напитися швидко, то беруть якийсь коктейль з великим вмістом різного алкоголю – від такого напою швидко п’янієш. Тому мене просто не будуть слухати. Я можу лише порадити щодо смаку: солодке чи кисле, який саме алкоголь.

 

- Чи замовляли такий напій, про який чуєш вперше?

 

- Так, бувало і таке. Тільки тут уже дивишся по людині, в основному таке «незнане» замовляють приїжджі тут або запитуєш що в тому коктелі є, або швиденько в Інтернеті можна знайти рецепт. Ну а коли людина геть не розуміє про що вона, і ніде немає рецепту, тоді можна щось вигадати цікаве і подати їй під цією назвою.

 

- Часто довиться слухати різні розповіді відвідувачів?

 

- Що що а от цього достатньо. Буває прийде відвідувач, сяде і починає жалітися яке у нього життя важке, як з роботою важко, а він ще й не одружений, а вже треба жінку шукати. А ти що, мусиш слухати, бо це твоя робота. Недарма ж кажуть, що бармени – найкращі психологи. Однак я намагаюся радити щось тільки своїм друзям.

 

- Дівчата часто підходять знайомитися? Адже у тебе досить хороша спортивна статура, а жінки таке люблять.

 

- Доволі часто таке буває. Але якщо чесно всі випадки однакові. Спочатку компліменти роблять, потім можуть якісь записочки писати, літачки пускати, квіточки, сердечка робити. Досить кумедно це все виглядає. На серветках пишуть здебільшого або номер телефону, або подяку за напій, чи просто сердечко малюють. Якщо щось цікаве, то ми можемо в себе десь з боку на вітрині залишити на згадку. Але до дому я такого не забираю. Були й випадки, що мені роботу пропонували (особистим) барменом, тільки в когось в дома – смішно.

 

«У процесі роботи вже якось навчився визначати наперед що буде замовляти людина. От навіть нещодавно у нас фотографувались молодята. І дружки вирішили собі щось замовити, я одразу ж сказав офіціантці, що вони будуть пити капучино із сердечками. Так вони і замовили, акцентувавши на сердечках», - ділиться Михайло Волянік.

 

Дійшла черга і до самих коктейлів. Насамперед Михайло розповів один велиииикий секрет барменів: щоб коктейль гарно виглядав шарами – потрібно дивитися по густині напою, і тоді вже наливати. Розповів також, що особисто йому з вигляду подобається шот «Медуза» (ром, кокосовий лікер і тріпл-сек наливають шарами, а потім краплями додають бейліс і блю кюрасао), що виглядає справді як медуза.

 

Я запитала і про те які ж найбільш екстремальні коктейль вміє робити Михайло. Розповів рецепт одного із них. Дівчата увага! Коктейль називається «Бандітос» - тут все просто: бармен сідає на барну стійку, головою до нього опускається дівчина, прямо до рота їй заливаються усі інгредієнти, зубами він вичавлює лайм, закриває рота і легенько струшує відважну.  Як на мене, на таке без посмішки і не подивишся.

 

«Оскільки я не вживаю алкоголю, то напевно мій улюблений коктейль це «Мілк шейк», але і його можна навіть в дома урізноманітнити, додавши різних сиропів, змішавши смаки. Взагалі всі коктелі з вигляду гарні, потрібно лише красиво прикрасити. Наприклад той же глінтвейн можна гарно при піднести. Особисто я готую глінтвейн додаючи туди не апельсиновий сік, а інший, що дуже міняє смак», - інтригував мене Михайло. І як я не намагалася дізнатися що це за сік, адже і самій подобається глінтвейн (щоправда майже без вина), таємного рецепту так і не дізналася.  

 

Щодо смішних ситуацій, то в роботі бармена їх буває багато. Хлопець ділиться смішними моментами, коли люди замовляють собі шоти (вони гарячі і горять), і п’ють його не через соломинку, як потрібно, а залпом, тоді рідина може вилитись на барну стійку, починає горіти. Михайло розповів мені також про випадок, який назвеш не інакше як сміх крізь сльози. Справа у тому, що ще на колишній роботі одного вечора робили шоу, для ефекту підпалили барну стійку. Саме в той час якась дівчина пила коктейль і у неї загорілось волосся – та в паніці почала бігати (фаєр-шоу для відвідувачів робила), а за нею слідом весь персонал, щоб загасити його. На щастя все  загасили, постраждало лише трішки волосся.

 

Ще один «живий анекдот», коли до барної стійки підійшла дівчина, років 19-ти, і почала розказувати, що у неї в Києві продюсер, вона повинна з ним одружитися, а їй дуже подобається Михайло, вона хоче бути з ним, але не може, бо має продюсера. Смішний заплутаний трикутник такий собі вийшов. Нагадує «зірку Василя» із прадюсером Валєнтіном в серіалі «Файна Юкрайна».

 

Головні поради від нашого сьогоднішнього героя: розраховувати свої сили, коли п’єш, щоб «не виростали роги», а ще бути тактовними один до одного.

 

На цьому наш матеріал закінчимо, а для тих, хто захоче скуштувати якийсь коктель від Михайла Воляника – всі у  «Ring Dj Cafe». Не знаю як ви, але я хочу скуштувати хвалений глінтвейн із секретним соком.

Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: