ТОП НОВИН

Майже жодна робота не подобається, - луцький райтер про свої графіті

Майже всі жителі Луцька рано чи пізно помічали на міських спорудах красиві графіті. А запам’ятався автор цих малюнків своїм, за його словами, «популярним» персонажем – котиком. А звати цього 25-річного рейтера – Андрій Присяжнюк, більш відомого під псевдонімом AND. Сьогодні він нам розкаже про свою творчість, плани та ідеї на майбутнє.

 

Райтер AND

 

 

Хлопець розповідає, що загалом малює ще з 5-го класу. Тоді і почалися графіті на стінах – із саморобних маркерів та незрозумілих написів. А коли став старшим зрозумів: те, що вони з друзями у дитинстві робили – було не інакше як дитячі пустощі. Адже зараз він відомий у Луцьку вуличний художник.

 

Андрій вважає, що між хуліганством та мистецтвом – тонка грань. Тому зараз райтер намагається частіше малювати за містом в різних цікавих місцях, спорудах – і це йому дуже подобається.

 

 

Попсовий котик

 

Остання робота рейтера знаходиться біля села Озерце. Серед поля стояла собі сіра будка, закинутий туалет, вона виходить на дорогу. Так, AND намалював морду кота, яка тепер радує проїжджі авто.  Щодо цієї роботи Андрій каже:  «Я за те, щоб саме такі графіті  робити».

 

 

- Чи вважаєш графіті мистецтвом? У Луцьку воно розвивається?

 

-  Все залежить від того хто як підходить до цього питання, бо у будь-що можна вкласти сенс навіть у звичайний кубик льоду (під час розмови художник грався кубиком льоду у склянці, тому як приклад навів саме цей) можна вкласти сенс і назвати витвором мистецтва . Думаю в Луцьку воно розвивається, просто мало людей займається графіті, однак рух все ж є.

 

      - Чи маєш роботу, яка тобі найбільше подобається?

 

- Якщо чесно мені майже жодна робота не подобається. Все, що найбільше люблю - це мої шрифти. Для них потрібні специфічні місця, яких не так і багато. Такі написи не зробиш на trainline (стіні біля поїздів), бо не буде читатися – це мають бути якісь поля, поодинокі стіни, щоб був простір.

 

Графіті в Ялті

 

У Луцьку ж райтера ANDa полюбляють саме через його позитивних котів: « Це персонаж, направлений на широку публіку. Більш серйозніше шрифти, але вони не так упізнаються як котик. Зараз починають з’являтися нові сюжети котів, які згодом можна буде побачити».

 

 

Щодо роботи, яка все ж подобається рейтеру – це равлик, що знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького. Каже, що це його ідея, його проект, який, вважає, успішно реалізував.

 

 

Роботи зі змістом

 

- Найцікавіші місця, де знаходяться твої роботи?

 

- Найцікавіші місця? Один із моїх шрифтів знаходиться на Арабатській стрілці в селі Стрілкове. Там якась ферма розвалена – круте місце, мені воно подобається. Це одна з небагатьох робіт, що мені подобається. Ще декілька цікавих точок: закинутий будинок у Старому місті, завод «Іскра». Взагалі, мені подобаються закинуті місця, там є особлива енергетика . Там атмосфера сама пов’язана із місцем, тому додає малюнкам якогось додаткового змісту.

 

Графіті на Арабатській стрілці в селі Стрілкове

Малюнок на стінах заводу "Іскра"

 

- Що думаєш про роботу графітчика Сергія Радкевича, що присвячена Героям майдану?

 

- Великий символізм у Радкевича – святий образ, вписаний у мішень. Подобається мені цей малюнок.

 

- Приклад Європи у розмальовуванні фасадів будинків, чи хотілося б таке і в Луцьку?

 

- Звичайно хотілося б такого досвіду, але щоб малюнки були справді якісні. Зараз саме веду над цим роботу. Навіть з Сергієм Радкевичем плануємо на одному з фасадів міста намалювати Святого Миколая. Для Луцька це буде справді масштабна робота, - інтригує райтер Андрій.

 

У планах вуличного художника багато малювати. І хоч як йому не подобаються шрифти хоче спробувати себе у портретах та зробити декілька масштабних робіт. Зараз навіть ходить по місту з блокнотиком, замальовує людей: «Не знаю як це все у мене вийде, сподіваюся я впораюся із поставленими цілями», - каже Андрій, гортаючи блокнотик.

 

Міський креатив від райтера ANDa

 

Щодо благоустрою міста, то луцькому рейтеру хотілося б розмалювати також тролейбус. Навіть бачить уже як він буде виглядати: класичні шрифти по боках, а з переду якась весела морда  - «така ось буде гусениця їздити містом». Однак, нажаль, з міської ради поки відповіді немає, а ще спонсорів, бо якісне графіті витратне, насамперед через фарбу.

 

Але найголовніше луцький райтер Андрій Присяжнюк ЗА мистецтво і ПРОТИ «захаращеності міста».

 

Спілкувалася Юлія СТАСЮК

 

 

поділитись у соціальній мережі: