ТОП НОВИН

Найкраща листівка - виготовлена руками

Для того, щоб комусь підняти настрій потрібно зовсім небагато: всього лише клаптик паперу та картону -  запевняє майстриня листівочок Наталя Гушинець. Адже ручна робота та багато емоцій, які вкладаються в листівочці буде найкращим подарунком, особливо, коли він від щирого серця.

Дівчина розповідає, що виготовляти листівки почала випадково. Блукала луцькими магазинами, шукаючи ідеальну, гідну бути подарованою,  так її і не знайшла. Тому, зібравшись із думками та ідеями, зробила листівку на день народження сама. Згодом така справа стала для Наталки не лише захопленням, а й основною роботою. А на сьогоднішній день виготовлення листівочок для неї це хобі  та улюблена справа, яка приносить гроші.

 

Наталка вважає себе зовсім не творчою, але її подруга каже, що все що вона хоче втілити в життя – втілює. І  в цьому її творчість.

 

«Коли я починала це робити особливо Інтернету і не було. Просто ходила по магазинах, дивилась на листівки. По троху з кожних вибрала ідеї.  Найперше, що я зробила, пам’ятаю, був конверт на гроші. Складався він з картону, рисового паперу і сушених трояндочок, які просто лежали в дома», - ділиться майстриня про початок свого хобі.

 

Скільки за 6 років зробила листівок не пам’ятає. Каже, одній людині тільки до 40-ка зробила. Сміється, найбільші тиражі – це, звичайно, запрошення на весілля.

 

 

Ідеї для створення самі десь беруться. Зазвичай найдорожчим буває папір. Його можна купити від 40 копійок і до 45-ти гривень. Якщо для роботи застосовують ґудзики та камінці – найдорожчими в роботі виходять саме вони.

 

«Коли я починаю щось робити, то у мене завжди і кофти, і джинси -  все, що під рукою знайде місце на листівці», - сміється Наталя.

 

Варто зауважити, аби виготовити красиву листівочку ручної роботи потрібно неабияк витратити грошей, насамперед майстру. Адже, наприклад, тільки машинки для тиснення коштують декілька тисяч гривень. Якщо до роботи підходити творчо, то навіть звичайний засушений апельсин можна зробити гарним, всього лиш посипавши його блискітками.

 

 

Так, на одну простеньку листівку йде приблизно 15 гривень. Якщо ж використовувати залізні речі чи ґудзики, які, до слова, зараз не дешеві. Для своїх робіт Наталя використовує або дерев’яні,або картонні розмальовані ґудзики, а вони коштують майже 45 гривень за 4 штуки.

 

 

- Яку найскладнішу листівку довелося робити?

- Пам’ятаю, один раз робила листівку , називається «Водоспад».  На ній декілька малюнків, які розгортаються один за одним. Дуже важка робота насправді, бо воно все дрібнесеньке, не знаєш спочатку де що помістити.

 

- Ти виготовляєш листівки з різними написами, цікавими композиціями. Незважаючи на це, ти вмієш малювати?

 

- Малювати насправді не вмію. Вмію лише перемальовувати те, що подобається. А щодо творчості, то перше, що взагалі почала робити це рамку дзеркала в дома виклала різними камінчиками, гречкою, крупами. Ця краса висить ще й досі.

 

- Скільки часу витрачаєш на одну роботу?

 

- Якщо є натхнення, то витрачаю часу не більше ніж півгодини. А коли я не можу нічого придумати, то десь година – півтори. Є багато таких листівок, які я почала робити і вони ще лежать – чекають своєї долі.

 

- Найцікавіша листівка, яка запам’яталася?

 

- Робіт у мене було вже багато, тому одразу не пригадується. Пам’ятаю, що замовляла відкриточку одна пара. Це була листівка з совою – вона усміхалась і в лапках кульки тримала. Дуже позитивна робота.  Також татові подарувала листівочку у формі машинки. Він був просто в шоці і, як дитина, розглядав її. Насправді такого щось мега цікавого ще не було,  не зробила ще.

 

На запитання чи часто близькі отримують від Наталки листівочки сміється, що вона, як чоботар без чобіт. Адже вони отримують такі подаруночки вкрай рідко.  Адже, Наталя, ще й навчається в університеті, тому часу їй завжди бракує. Адже є креативні ідеї з цікавими техніками, але  немає часу.

 

 

Коли Наталя працювала в магазині для творчості побачила, що у Луцьку багато людей, які займаються листівочками. Але переважно вони не самі все створюють, а лише клеять деякі елементи: «Для мене це не листівка. Бо в кожну листівку ти вкладаєш щось своє, частинку своєї душі. І тому завжди важко її віддавати. Навіть два рази однакова не вийде».

 

 

Хоч дівчина навчається на географічному факультеті, але листівочки – це частина її життя, і цим буде займатися і на далі.

 

«Побажаю людям більше натхнення, яке завжди йде від людей, від оточення, щоб більше було позитивних емоцій. А ще хотілося б, щоб в Луцьку відкрилося побільше магазинів для творчості, де можна купити якісні матеріали», - ділиться Наталка.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: