ТОП НОВИН

Не забувайте вітати своїх мам із їх професійним святом

Сьогодні, у другу неділю травня (11 травня),  ми традиційно відзначаємо свято наших улюблених мам. Прикметно, що День Матері святкують і у багатьох інших країнах – це міжнародне свято. В Україні ж, як це не сумно, його почали офіційно відзначати лише з 2000 року.

 

Популярність святкування Дня Матері зрозуміла, бо споконвіків мама була найріднішою, найдорожчою людиною для кожного. Чому ж в Україні це свято відзначають саме у другу неділю травня теж немає нічого дивного, бо травень у християн це місяць Пречистої Діви Марії, яка в українців посідає чільне місце. Адже до Діви Марії здавна зверталися по допомогу, заступництво та здоров’я. А ще за народними повір’ями, саме у травні Природа-Мати наряджає свою Доньку-Землю у пишний убір. Тому люди на знак подяки відзначають День Матері.

 

 

Варто зауважити, що корені свята досить глибокі. З XVII по XIX століття у Великій Британії святкували  так звану «Материнську неділю», присвячену вшануванню матерів у всій країні. Однак світового поширення свято отримало після визнання його у США.

 

Так, не зважаючи на особливу роль жінки в історії України, свято матері прийшло до нас із діаспори. Серед української громади День Матері вперше відзначив Союз українок Канади у 1928 році. Тривалий час святкування було забороненим і лише у 90-их роках воно повернулося на Україну знову. Відтоді українці і мають нагоду офіційно привітати своїх матусь, бабусь та дружин, і щиро сказати їм вітаю та дякую.

 

 

40-річна лучанка Валентина каже, що вітала свою маму і бабусю з Днем Матері задовго до його офіційного так би мовити прийняття. Адже, як розповідала їй бабуся, у народі споконвіку прийнято вітати жінок саме у другу неділю травня, такого свята як 8-ме березня не було. А було лише одне, справжнє українське жіноче свято – День Матері. Доказом того, що це свято було на Україні задовго до офіційного прийняття, бачимо зображення Діви Марії на іконах в національному одязі та численні народні полотна матері з дитиною.

 

Тому не забудьте привітати своїх мам, бабусь та дружин із Днем Матері. А найголовніше – ніколи не забувайте їх любити і казати слова подяки.

 

 

поділитись у соціальній мережі: