ТОП НОВИН

Піпл хаває, а гроші ідуть, - молодий музикант про сучасну музику

Все більш популярною у теперішні складні часи в Україні  стає музика патріотичного, революційного напрямку з повстанськими мотивами. Про розвиток української музики та конкретний погляд на це ми вирішили дізнатися у молодого музиканта під псевдо Владислав Dark, який хоче створити гурт у Луцьку з новою музикою. 

Хлопець розповідає, що сам слухає переважно рок, однак як справжній поціновувач музики може слухати будь-що, де є гарний мотив. А от сам грає на гітарі. Так, розчарувавшись у розвитку місцевої музики Владислав вирішив створити і свій музичний гурт. Адже займається загалом музикою ще зі школи . За цей час ходив і у різні музичні гуртки, і співав у хорі, де були лише дівчата (сміється, розповідаючи про шкільні роки).

 

Про власних гурт 22-річний хлопець задумався уже давно, але перші кроки почав робити нещодавно. Сам буде писати тексти, де головне, на його думку, зміст. Мовляв, щоб пісні слухали душею - там повинна бути не тільки мелодія, а й слова зі змістом. Каже, новий гурт гратиме музику, яку не можна віднести до жодного зі стилів: «Це буде суцільний експеримент, мікст стилів. Постійно буде відчувати певна присутність готики, але вона  буде поєднуватися із фольк-стилем та навіть звучанням таких музичних інструментів, які використовують вкрай рідко, наприклад волинка, лютні, домри».

 

 

 

Світло у темряві та рок-уніформа

 

Dark зізнається, що навіть має назву для гурту, яку виношував сім років. А ось і сама назва «Light of darkness», що дослівно перекладається як світло пітьми. На питання чому саме така назва музикант ствердно відповідає, що у тут є своя філософія:

«Вважаю, що в кожній тьмі є своє світло, так само як в кожному світлі є тінь. Багато людей сприймають темряву як щось зле і погане. Я ж думаю, що в темряві є багато чого прекрасного. Ось літом вийдеш на вулицю, ляжеш на траву і подивишся на нічне небо – хіба це не прекрасно? Я називаю це темною романтикою. Тьма дає багато гарного та відкриває щось нове. Так само і світло несе радісні кольори, але має і темну сторону – але так чи інакше одне без одного не може бути».

Як усім відомо зараз набирає великої світової популярності мікс електро та рок-музики. Але, як каже Влад, хочеться ще більш чогось нового почути та побачити:

«Хочеться чогось цікавішого, хоча б суто на місцевому рівні. З однієї сторони наш майбутній гурт буде виглядати епатажно, а з іншої мабуть і ні. Це свого роду рок-уніформа: шкіряний одяг, чорні довгі плащі».

 

 

«Піпл хаває, а гроші йдуть»

 

Погано розвиваються місцеві гурти і музика в Україні, адже навіть той же рок псується, - так вважає молодий луцький музикант Владислав Dark. Багато популярних нині гуртів стають попсовими та створюють неякісні, бездумні мотиви для маси – «піпл хаває, значить йдуть гроші».

«На щастя та на превеликий жаль в Україні стрімко розвивається саме повстанська музика. Однак тут є люди, які своєю творчістю надихають солдатів, дають їм підтримку, а інші бачать у цьому лише славу та гроші (тут не будемо тицяти пальцями, бо всі знають про кого я)», - говорить музикант.

Так, у часи революції музика повинна бути такою ж революційною. Музика, яка створюється спеціально для солдатів, відповідно, повинна їх надихати. Наприклад, у часи Середньовіччя, перед боєм королі чи ватажки надихали та надавали рішучості війську своєю промовою. В допомогу словам йшли звуки барабанів, сурм, труб. Адже всі ми добре знаємо про вплив музики, яка створює настрій та додає енергії в роботі:

«Чому на рок-концертах люди шалено слухають музику, їм все подобається? Тому що серце починає битися в такт музики та заставляє людину рухатися».

Потрібно, щоб зараз створювали сильну та енергійну не лише музику, а й слова, які будуть давати бійцям розуміння, що вони не самі – з ними вся країна.

«На превеликий жаль, багато колись популярних рок-гуртів зараз стали гуртами для мас. Це псує саму суть мистецтва, бо людина творча, на мою думку, повинна знайти свого окремого слухача – комусь твоя музика таки буде потрібна», - вважає Владислав.

 

 

Маленьке місце для творчості

 

Своє майбутнє на найближчі 5 років музикант бачить у розвитку. Владислав хоче досконало оволодіти майстерності гри на гітарі та навчитися правильному вокалу, якому саме не зізнається. Мовляв тільки, такий вид співання витрачає багато енергії.

А найцікавіше у планах – відкрити в Луцьку таке місце, де б змогли навчатися молоді музиканти, щоб мали можливість розвиватися. Каже, зараз багато охочих займатися якісною музикою, але прагнення зупиняю то відсутність інструменту, то відсутність вчителів. Потрібно дати таку можливість, щоб люди мали підтримку.

 

 

«І, звісно, хочеться, щоб музика менше вбирала елементів сучасності. Тому що пісня та ритми народу мають свою історію і їх не можна втрачати. Дуже хотілося б навіть старі пісні показати із сучасною музичною обробкою, але обов’язково, щоб відчувався сам українських дух, дух нації, козаків», - ділиться своїми думками молодий музикант Владислав Dark.

Так, всім молодим музикантам треба спрямовувати свою творчість таким чином, аби всі знали, що Україна має свою культуру, свій розвиток, зокрема музичний, та славне минуле

 

P.S. Та найголовніше правило, яке повинні запам’ятати усі творчі люди – експериментувати та ще раз експериментувати і, врешті, бути неповторними.  

поділитись у соціальній мережі: