ТОП НОВИН

«По своїй суті ми торуємо тілом», - луцький фаєрщик

Небезпечно чи навпаки – безпечно. Одні вважають, що він тільки знищує, інші ж навпаки – допомагає. І все це про вогонь – той винахід, який людство винайшло мільйони років тому, та від якого потерпало тисячоліттями.

 

Однак не все так погано, якщо вміти вогонь приручити, - каже учасник театру вогню «Аладдін», фаєрщик Віталій Коновалюк.  Так, у їх об’єднанні усього дві людини  та, незважаючи на це, номери у них виходять справді ефектні та заворожуючі, бо «беруть глядачів у цьому мистецтві не кількістю, а якістю».

 

Віталій Коновалюк в роботі

 

«Бувають театри, де виступає семеро і більше людей. Стоять, махають вогнем – і це немає ніякого вигляду. Ми ж навпаки. Хоч нас і двоє, але намагаємось викладатись на повну, і придумувати оригінальні трюки, яких у луцьких театрах вогню немає точно», - каже фаєрщик.

 

«Ми не полінувалися»,

 

Вперше вогняні трюки хлопці побачили по телевізору, а потім вже в центрі Луцька біля пам’ятника Лесі Українки, де часто вечорами збирається неформальна молодь.  Там молоді хлопці вирішили і собі спробувати «покрутити» вогонь.  

 

Віталій Коновалюк, який є одним із учасників та засновників «вогняного» театру каже, що з часом просто крутити вогнем набридло, тому вирішили спробувати щось нове. Обоє постійно займалися якимись екстремальними видами спорту, тому й це заняття стало для них новою забавою, яка триває уже третій рік.

 

 

«З театру людей, які просто крутили вогонь в центрі міста ми пішли, бо хотілося чогось нового. Почали щось пробувати, вигадувати нові елементи – ми виросли, а от нажаль ті хлопці, які нас вчили ні, бо просто на просто лінились», - каже хлопець про свою «вогняну» кар’єру.

 

Варто зазначити, що за освітою Віталій інженер, тому вираховувати проекцію трюків та  змішувати у пропорціях горючі речовини було не так вже й важко. Окрім того на поміч завжди був вірний друг Інтернет. До слова хлопці рівняються на чеський театр вогню «Піротера».  Адже закордонні майстри і самі створюють весь реквізит, і вигадують цікаві постановки, використовуючи акробатичні рухи, а ще до виступу на публіці не допускаються фаєрщики, які нещодавно навчилися цього мистецтва.

 

Про розвиток своєї майстерності Віталій каже, що вони з напарником мають невеличку мрію – підняти мистецтво вогню у Луцьку на високий рівень.

 

Для ефекту - цирковий велосипед

 

Перед тим як виступати із вогнем хлопці тренуються, використовуючи спеціальний інвентар із м’якими кульками. І, звісно, спочатку все без вогню – він з’являється вже після повністю відточених рухів.

 

Деяке приладдя для виступів купують, інші вигадують самі. Але саме для вогню використовують спеціальний канат, який не горить, тому й багаторазовий. А от для того, аби він палав протягом певного часу його вимочують в керосині, інколи в спирті.  Для ефектних іскор хлопці беруть піротехніку. Також, щоб виступ був оригінальним, для свого виходу театрали купили велосипед – одноколісний, що  стало уже особливістю їх театру.

 

Чим користуються хлопці, аби їх постановки були ефектними

 

«Це не просто виступ з вогнем – це для того, щоб цікавіше було для людей і нам, автоматично. Адже тут і їдеш маневруючи на одному колесі,  ще й виконуєш трюки з вогнем», - коментує хлопець одноколісне знаряддя для трюків.

 

Віталій розповідає, що після виступів хлопці повертаються додому – із запахом керосину. Жартує, що у транспорті люди навіть місце уступають та розходяться.

 

На смак, як масло

 

 Для одного виступу хлопці  закупляють горючих речовин приблизно на 300 гривень – без них у мистецтві вогню ніяк.

 

На запитання який же на смак керосин Віталій Коновалюк каже: «Керосин, як масло». І зараз цей неприємних запах йому за два роки навіть став подобатися, бо звик. Однак часом, коли після виступу краплі речовини скапують у шлунок, відчуває нудоту. «Але коли все робиш правильно все закінчується позитивом».

 

 

Віталій розповідає, перший раз робити подих вогнем пробували на основі спирту – трохи обпалилися. Тому придбали керосин, думали буде гірше, але на смак, як масло – все обійшлося.

 

У видуванні вогню же, каже фаєрщик, є одне важливе правило – не можна дути проти вітру, бо інакше загориться все. Розповідає, бачив випадки, коли вітер швидко змінювався і запалював волосся, роблячи «нову зачіску».

 

 

Продаж тіла за 700 гривень

 

Один виступ хлопців коштує від 700 гривень, в залежності від часу номерів.

 

«По своїй суті ми торгуємо тілом – постійно виступаємо з голим торсом, за винятком великих морозів. Тому доводиться тримати себе у формі: треба бути охайним та підкачаним», - каже Віталій.

 

 

Особливої ж небезпеки у виступах театру вогню «Аладдін»  додає те, що обидва учасники мають довше волосся, яке може у будь-який момент загорітися. А в Віталія воно навіть підкручується ще більше від тепла вогню. Каже, що такий ефект дуже подобається жінкам. Тому і відбою від дівчат у хлопців немає – часто підходять знайомитися після виступів. 

 

Для молодих людей те, чим вони займаються зовсім  не робота - більше хобі, бо багато часу займають тренування. І не заробіток, бо постійно купують новий реквізит та матеріали для пошуку нових ідей у сфері вогняного шоу.

 

 

Ці хлопці вміють багато: і махати вогнем, і створювати ефектні іскри, хмаринки з вогню, і навіть тримати його в руках.  Однак, все ж таки, це заняття залишається екстремальним та небезпечним, бо завжди є ризик обпектися.

 

Насамкінець Віталій Коновалюк каже, що вогонь в розумних межах це безпечно. І його, як тваринку інколи можна приручити. Тому варто спробувати, щоб потім це мистецтво розвивати та поширювати.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: