ТОП НОВИН

Росіянка про те де жити краще – в Україні чи Росії

У час війни між двома «братніми» народами Росією і Україною багато людей зі сходу втікають абикуди, тільки б вберегти життя. Зокрема тимчасово проживають на «бандерівському» заході, продовжуючи поділяти думку сепаратистів.

 

Інші ж люди навпаки втікають із «процвітаючої» Росії до України, де вони знаходять свою батьківщину і самих себе. Така історія трапилася із 28-річною росіянкою, співачкою Юлією Івановою, яка зараз живе у Луцьку. Каже, в душі вона українка, і заздрить тим у кого український паспорт.

 

Юля ось  уже 5 років живе в Україні, добре розмовляє українською, яку постійно вивчає, а ще співає повстанських пісень. На сумці у неї завжди стрічки із прапором України, а в гардеробі декілька вишиванок, які гордо одягає.

 

У Росії я була б нещасна

 

Дівчина родом із російського міста Набережні Челни. Там вона закінчила загальноосвітню та музичну школу, коледж та прожила до 23 років. Її рідне місто невелике, має декілька заводів і багато новобудов, де зовсім немає історії. В Інтернеті випадково познайомилася із хлопцями зі Львова. Каже, зараз вони для неї, як молодші брати. Не довго думаючи вона взяла квиток на потяг і поїхала на 10 днів до Львова.

 

«Раніше б я на такий ризикований крок не наважилась, це точно, а тут ніби доля за руку повела і  все… Я вперше сама їхала кудись за кордон. Не знала що мене чекає. Оскільки про бандерівців тоді нічого не доводилось чути, то їхати було зовсім не страшно. Коли вже приїхала в Україну, то закохалася в її відкритих і щирих людей», - розповідає Юля.

 

Гуляючи з друзями Львовом, дівчині подобалася атмосфера міста, у яку вона заглиблювалась, розуміючи, що після знайомства  з Україною в Росії вже буде просто все не те. Час перебування спливав, а їхати не хотілося ще більше.

 

 

Приїхала в Росію. В дома нічого не йшло до рук: «Фізично я приїхала, а моє серце і душа залишились у Львові, в Україні. Тому завершивши усі справи твердо вирішила жити в Україні. Як, на що та в яких умовах це все буде – не знала, але навіть це мене жодної  хвилини  не стримувало. Бо чомусь себе бачила тільки там», - ділиться Юля.

 

Бабця була проти, адже вважала, що на заході одні злі бандерівці. Хоч, насправді, сьогодні чомусь саме на захід люди втікають, бо тільки там вони мають можливість нормально жити.

 

Каже, в Україні люди (зокрема у Луцьку та Львові) більш культурніші, мають інше ставлення до музики і не смітять довкола себе. Можливо це вплив Європи, а можливо просто інші люди, інший менталітет. 

 

Більше 10-ти років працюю по ресторанах і помічаю різницю у смаках. Якщо в Україні я можу співати джаз, вишукану музику, яка мені подобається, то росіянам цікавіший шансон, щось аби «подригатись» і поскакати. 

 

Юлія Іванова зі своїм музичним гуртом 

 

Чотири роки Юля Іванова жила в Україні, коли знову довелось повернутись в Росію і навіть два місяці пожити у Москві, куди її привело кохання. Із російської столиці втекла знову в Україну. Каже, у такому мегаполісі ледь  не перетворилась на зомбі. Купа транспорту, людей і постійний рух втомили дівчину. Побачила контраст зі Львовом і Луцьком, вирішила – Москва точно не для неї.

 

Менталітет росіян і українців зовсім різний. В Україні, як на мене, люди більш щирі, більш  відверті та відкриті до інших. Вони сприймають все тепло і позитивно. А в нас що в моєму маленькому місті, що в великій Москві люди замкнуті, живуть самі по собі, немає того людського тепла,яке я побачила в  українців.

 

 

В України жити дешевше

 

«Головне, що мені тут добре. Серед всіх цих людей мені добре. Саме тут я справді почуваюсь як в дома. Тут люди інші і так краще. Звісно, у Москві я мала більший заробіток, перспективи для співочого розвитку. Але мені не хотілось чекати якогось осяяння – і я просто втекла із задушливих місць», - ділиться Юлія про Луцьк.

 

Сміється, в душі відчуває себе українкою і дуже хоче змінити громадянство, бо через політичну ситуацію соромиться свого російського паспорта. Не розуміє чому Росія так вороже ставиться до «братнього» народу.

 

«В Росії деякі люди, які колись були моїми добрими знайомими та друзями називали мене фашисткою, казали «спали свій паспорт» та постійно діставали дурними питаннями чого я за українців. Вони кажуть «я теж люблю Україну», а самі загартовані москалі. Не розумію навіщо робити так все показово. От я, наприклад, люблю Україну, тому й поїхала жити до українців, поділяючи їх ідеї», - розповідає Юля.

 

В Москві дівчину намагалися перевчити розмовляти з українським акцентом, але вона навпаки пишалась  тим, що його має. І чим частіше вона чула українську, тим більше хотілось її вивчити.

 

 

Дівчина жартома називає себе бандерівкою і дуже радіє, що потрапила жити саме на захід. На її думку в Росії жити набагато дорожче – в Україні дешевше, комфортніше і простіше, бо в українців немає «понтів». Простіше кажучи українці люди простіші ніж росіяни.

 

Саме через таку зверхню поведінку росіян багато негативної мови про українців зараз звучить з їх вуст. А своїй мамі Юля постійно каже, щоб викинула телевізор, де інформація настільки перевернута, що вже не розумієш в якій реальності живеш.

 

Всім тим, хто «обгаджує» українців раджу приїхати і побачити все на власні очі, побути серед усіх тих людей, поспілкуватись, відчути цю чисту, добру атмосферу  України. Кожна людина обирає собі країну по серцю. А патріотизм це не там, де ти народився – хтось знаходить себе в іншій країні. Він визначається не твоїм паспортом. Так, я росіянка, але я познайомилась з Україною і моя батьківщина по серцю саме тут.

 

Участь у музичному шоу "Х-фактор"

 

Зараз співачка Юля Іванова докладає усіх зусиль, аби З ЧАСОМ змінити громадянство на українське  і каже, як тільки це питання вирішить все буде добре.

 

Насамкінець із досвіду Юлі можна зробити висновок – треба хоч раз приїхати в Україну, аби зрозуміти де саме тобі жити краще: в великій «важливій для світу» Росії, чи щирій Україні.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: