ТОП НОВИН

Секрети справжньої Снігуроньки

Кожному в дитинстві, мабуть, доводилося бути учасником неймовірного дійства – новорічного ранку із дідом Морозом та його внучкою Снігуронькою. 

 

Ці незабутні емоції, хороводи за руку із казковими героями... Посидіти на руках у діда Мороза та розказати віршик – це взагалі традиція.

 

Для більшості дід Мороз та Снігуронька – це просто казкові герої. Однак грають роль цих героїв звичайнісінькі люди.

 

Поспілкуватися про те, якою ж є робота із дітками, та чому люди обирають собі таку справу, ми вирішили із акторкою Юлією Тузовою, яка ось уже вісім років працює Снігуронькою на новорічних ранках.

 

 

Юля працює у Волинському обласному театрі ляльок. Їй 24 роки, з яких останніх 8 кожної зими вона перевтілюється на Снігуроньку.

 

Каже, їй ця справа приносить задоволення, адже дуже любить цю роль. Жаліється тільки, що Діди Морози часто змінюються.

 

Працюють вони як у театрі на святах, так і на корпоративах, а також вітають людей у їх домівках.

 

«Перша моя прем’єра була ще в університеті на першому курсі. Мій викладач зі сценічної мови запропонував мені попрацювати за маленький гонорар. І я погодилась», - пригадує акторка.

 

 

Зараз дівчина готується до новорічних ранків та виступів, тому в процесі примірки нового костюму, вивченні нового тексту та репетиціях сцен. Щодо костюму каже, що діти люблять рученятами чіпати їх одяг, адже для них дід Мороз та Снігуронька це диво, тому доводиться замінювати деякі деталі.

 

«Хутро брудниться і стає негарне. Але, думаю, тут немає нічого страшного, головне, щоб діткам було весело», - каже Юлія.

 

Найбільше ж  діти полюбляють сидіти в дідуся на колінах та водити хороводи, ,і звісно, отримувати подарунки. А от віршики розповідають неохоче.

 

 

- Що найбільше запам’яталося, стільки ж років працюєте Снігуронькою?

 

- От перше, що спадає на думку це такий випадок цікавий (сміється), коли до нас на ранок прийшов хлопчик в спортивному костюмі. І от коли вибирали найкращий костюм Дід Мороз каже: «І найкращий костюм був у хлопчика в костюмі фізрука». А же якось хлопчик прийшов в костюмі коробки. Так, так хлопчик був у звичайній великій коробці, яку мама обшила гірляндами.

 

- Є якась річ, яка постійно присутня в образі Снігуроньки, талісман?

 

- Талісману як такого немає, я в це не вірю, бо впевнена в собі. Одне тільки, що постійно беру із собою це невеличку сумочку у формі торбинки, куди кладу текст і дещо необхідне для вистави. Головне красиво як аксесуар, і зручно носити.

 

 

Каже, що казуси трапляються постійно: від незрозумілої поведінки глядачів, до порваних костюмів. Найбільше ж непорозумінь трапляється саме на корпоративах, бо дорослі люди поводять себе як діти, граючись із дідом Морозом та Снігуронькою.

 

«Діти поводяться дуже чемно. І ти відчуваєш, що для них новорічний ранок - дійсно диво. Ти приходиш, і вони так торкаються тебе, бачиш їх захоплені очі... Для них це казка, диво, а для дорослих – просто символіка», - говорить Юлія Тузова.

 

 

Аби замовити діда Мороза і Снігуроньку на корпоратив чи квартиру потрібно викласти із гаманця певну суму коштів: чим ближче до свята – тим дорожче. Так, за півгодини казкового новорічного настрою заплатите від 500 до 800 гривень.

 

Юля ділиться професійними секретами: якщо вистава під загрозою зриву і діти поводяться неконтрольовано є «чарівна фраза», яка дуже дієва «До побачення, прощайте, на наступний рік чекайте». Каже, ці слова, наче дзвоник, бо діти розуміють, що скоро кінець і стають слухняними.

 

 

- Що порадите для тих, хто хоче зіграти Снігуроньку?

- Скажу, що ця справа це дійсно оплачуване хобі. Якщо ти не любиш дітей, маєш комплекси перед публікою – я б не радила починати таку справу, бо нічого може не вийти. Ти просто злякаєшся і все забудеш.


 

Разом з тим Юлія Тузова каже, що для неї бути Снігуронькою – це аж ніяк не заробляння грошей. Вона просто весело проводить час, і працюючи ще більше поринає в казку.  Радить побільше посміхатися та ставитися до таких ролей просто як до хобі.


 

Текст і фото Юлії Стасюк

поділитись у соціальній мережі: