ТОП НОВИН

Що символізують 12 страв на Святвечір?

Різдво традиційно сімейне свято, яке гріє домашнім затишком. За повір’ями вся родина сідає вечеряти за стіл тільки тоді, коли на небі з’явиться перша зірка. На столі повинно стояти 12 різних пісних страв.

 

На столі обов’язково має стояти кутя, яка є основною обрядовою стравою. Її готують з пшениці.

 

За стіл першим сідає господар, за ним інші члени родини. Під час вечері намагаються не виходити з-за столу та розмовляють пошепки. Голова сім’ї пропонує пом’янути померлих предків та запросити їх до Святвечері.

 

 

За християнською традицією 12 страв символізують 12 апостолів. Страви на святковий стіл господині готують пісні, зі звичних продуктів це: кутя, горох, капусняк, борщ, голубці, риба, звісно ж вареники, млинці, каша, пиріжки, пампушки, узвар. 

 

Так, кутя є жертвою Богові, символ чистоти та Божого слова. Горох символ відродження. Борщ символ торжества та добра. Голубці символ Божої любові, символ Святого Духа, краси і сили, отриманої від Творця. Риба як символ Христа. Вареники означають достаток. Каша – продовження роду. Пиріжки розповідають про здоров’я і щастя. Пампушки – це святі на небі. А узвар – це життя, яке дається кожній людині.  


Нагадаємо, що головною стравою на Різдвяному столі є кутя. Готується вона з 7 компонентів, які символізують різні складові життя людини.

 

У Різдві Христовому закладена ідея та віра у людське походження та розвиток.

 

«CITY PARK» вітає усіх зі святом, бажає сімейного тепла, злагоди та достатку.

Нехай Бог завжди вам допомагає!

поділитись у соціальній мережі: