ТОП НОВИН

Щоб бути здоровим "треба йожитись"


Бути здоровим і не хворіти  - реально. Так кажуть люди, які займаються йогою.  Адже йога це комплекс різноманітних вправ, за допомогою яких розвивається тіло і душа,  тим самим зміцнюється увесь організм. Простіше кажучи людина вчиться сама керувати своїм фізичним станом, розкриваючи, за допомогою рухів, свої таємні сили.

Про те як бути здоровим та прожити довго нам розповіла луцька йог Христина Губська, яка «йожиться» сама і навчає цього інших. Зараз дівчині 23 роки, займатися ж вправами почала ще з 15 років через те, що була фізично слабкою дівчинкою. Каже, що усвідомила потребу змін і знайшла вчителя – «Всесвіт послав, однозначно».

 

 

«Йога була ідеальною для мене, бо до цього пробувала щось більш активне в плані руху і менш дієве в плані духовності. Не пішло. А з йогою отримала можливість як фізичного, так і розумового й духовного вдосконалення. Оскільки почала в досить молодому віці, то тіло фактично не сперечалось. Десь за півроку занять побачила перші результати, стала сильніша фізично і впевненіша й спокійніша внутрішньо», - ділиться Христина.

 

Безсмертя існує?

 

Дівчина хворіє рідко, бо займається йогою. Розповідає, що у 13 років у неї навіть виявили сколіоз, який на думку лікарів не вилікувався, і мав прогресувати, але, за допомогою комплексу вправ, у 18 років спина Христини була абсолютно здоровою.  Саме тому на власному прикладі вона радить іншим займатися своїм тілом, що бути і духовно, і фізично здоровими.

 

 

- Що треба для того, щоб бути здоровим?

 

- Для того, щоб бути здоровим, варто вести здоровий спосіб життя. Головне добре зрозуміти, що таке «здоровий спосіб». Бо часто бачимо, коли люди кидаються у крайнощі, і з повного застою переходять у щоденні виснажливі тренування. Як на мене – йога найбільш лагідно і мудро приводить людину до фізичної і духовної гармонії. Сповідуючи ненасилля, людина розвиває повагу і любов до себе та оточуючого її світу.

 

 

- Чи знаєш факти довголіття серед йогів?

 

- Відомі факти не тільки довголіття, а й безсмертя, як би це неймовірно не звучало для вуха звичайної людини. Існує дуже багато практикуючих вчителів у доволі поважному віці, тобто 90+. Вони зберегли ясність розуму і жвавість тіла, що є найбільш показними факторами дієвості коректної йогівської практики. Хоча довголіття як таке не є основною метою йоги. Важливішим є усвідомлення себе і реалізація у житті. Так, одним з пунктів йогівської практики є позбавлення страху смерті, який часто стає величезним стримуючим розвиток фактором. Від нього і бажання бути дуже важливим у соціумі, і відчуття власної непотрібності, і страждання від невизнання й тому подібні речі, які затуманюють нам радісне й легке життя. Тому основне – прожити не скільки, а як.

 

 

Як правильно займатися йогою?

 

- Що має пам'ятати людина, перед тим як почати займатися йогою?

 

- Додам ще декілька банально-практичних порад тим, хто вирішив прийти на своє перше заняття. Займаємося на пустий шлунок! При голоді за годину до заняття можна випити склянку чаю, соку чи молока. Після прийому ситної їжі повинно пройти 4 години. Після заняття можна легко перекусити через півгодини, якщо займаєтесь ввечері – краще потім вже не їсти. Бажано займатись на своєму власному килимку, як з точки зору гігієни, так і з боку енергетики. Одяг зручний, краще з натуральних тканин, найзручніше без шкарпеток. Якщо є проблеми зі здоров’ям – обов’язково потірбно повідомити інструктора, він порадить вам які саме позиції будуть для вас корисними, а яких варто уникнути. Перед практикою або вранці  - водні процедури. Тобто Ви даруєте ці годину-дві собі, і як то кажуть «і нехай весь світ зачекає».

 

 

 - Що треба їсти, пити, як себе поводити, щоб йога була справді ефективною?

 

- Існує низка правил, яких повинна дотримуватись людина, що стає на шлях йоги, якщо вона хоче досягти певних результатів. Найперша причина, що зводить на нівець практику йоги – це переїдання. Їжа повинна бути живою і чистою, в тому числі енергетично. З напоями все аналогічно. Ніяких отрут, все максимально природнє.  Як поводити себе? Перше правило – принцип ненасилля, потрібно проявляти терпіння і не спішити з виконанням складних поз. Людина повинна адаптуватись до системи. Важлива підтримка чистоти тіла і думок, чому сприяє проведення шести йогівських очисних практик – шаткарм. Оптимальна практика асан та пранаям (дихальних практик) -  через день, в перший рік особливо бажано в групі, аби охопити основи і уникнути помилок, які можуть призвести до нанесенню шкоди організму. Потрібно пам’ятати, що основне – це сконцентрованість розуму, а не складність фізичної форми. Найперше людина повинна усвідомити навіщо їй йога, чому саме шлях йоги вона хоче обрати і починати варто не з тіла, а з відношення до себе  та світу. Отримавши здоровіше тіло як наслідок лише фізичної роботи без будь-якої духовної, людина скоріш здеградує, її его отримає підґрунтя для росту. Йога відкриває величезний потенціал для розвитку і дає більше сил, тому той, хто свідомо спрямує їх в потрібне русло – буде задоволений результатами!

 

 

- Великою проблемою для сучасного світу є правильна постава. Які знаєш вправи на її покращення?

 

- Фактично весь арсенал асан в коректному виконанні (без екстримальних прогинів хребта, глибоких бокових наклонів і скруток) зміцнюють  спину. Наша осанка – це насамперед сильні мязи спини та корсету загалом і память про те, що спину потрібно тримати рівною. Поставу покращують вправи на витягнення хребта і зміцнення його мускулатури. Хороша звичка – чим частіше витягуватись руками вверх, легко направляючи куприк і пальці ніг вперед, затримуйтесь так секунд 20 і глибоко дихайте. Одразу відчуєте себе краще!

 


Отже, поради від йога Христини Губської про те як потрібно почати займатися йогою ми вже дізналися, а тепер найголовніше. Для того,щоб бути здоровим йога насамперед ради: любити життя, себе і людей, «і, звичайно,треба йожитись»  - і тоді завжди будете здоровими, а весь світ буде перед вами.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

Фото зі сторінки в VK Христини Губської

поділитись у соціальній мережі: