ТОП НОВИН

Складаємо рюкзак для подорожей, - поради від туриста

Туристичний сезон відкрито, тому багато із нас уже напланували собі маршрут на вихідних. Однак що з собою потрібно брати у рюкзак багато недосвідчених подорожуючих не знають. У цьому нам допоможе керівник туристичного клубу «Ми» Руслана Мельник, яка що таке подорожі знає ще з шкільних років.

 

 

Найбільш запам’ятовуючі маршрути Руслани були у студентські роки. Саме в ті роки і був створений туристичний клуб, якому вже 18 років.

 

 

«Подорожуючи ще зі школи дуже полюбила природу, тому продовження цього захоплення знайшла в університеті, коли була студенткою географічного факультету. Зараз вже так не ходить – бо ми ходили у похід на тиждень, на два. Так створюється ген свободи, ген туризму – постійно хочеться відтоді кудись їхати», - ділиться Руслана.

 

Як кажуть досвідчені туристи – шляхів для подорожей мільйони, тому потрібно подорожувати за новими емоціями. Однак, як каже жінка, інколи, незважаючи на карту нападає блуд. 

 

 

Продовжуючи мову про блуд туристка з досвідом Руслана Мельник згадує, напевно, найбільш екстремальний похід в її житті – лижний похід в університеті.

 

«Були ми в лижному поході. Видали нам дерев’яні лижі 2-охметрові, важкі і незручні. Ще й район недуже вдалий для походу вибрали, тому лижі ми несли на собі. Окрім того на нас було багато одягу, бо ж зима, мороз, їжа, спорядження.

 

Швидкість по снігу також у нас була дуже невелика. Довелося протоптувати шлях. За годину може кілометр проходили. Спустилися вниз з гори Парашка, переночували в школі і чомусь вирішили йти далі. Попали в карпатську тайгу, де не було нічого і нікого, спуститись теж не можна було. Вирішили йти вздовж річки… і так два дні. Ночували в наметі парашутному, взуття замерзло – розігрівали на вогні. Спорядження було дуже непідготовлене. На третій день ми натрапили на мисливський будиночок. Він весь був завалений снігом. Ми його розгребли, розпалили з зусиллями грубку-буржуйку, посушили одяг, і коли ми звідти вийшли, як не дивно натрапили на те село, що було по маршруту. Повернулись додому… виснаження було і фізичне, і моральне, і психічне. Бо коли потрапляєш в таку ситуацію від стресу трапляються галюцинації, у нас в групі кому чулось, що машина їде, хто десь хати бачив. Хоча машин там точно не було поблизу. У таких ситуаціях ти між життям і смертю, хоча про це не думали – налаштовані були позитивно на виживання»

 

Що ж треба брати з собою у походи Руслана Мельник з власного досвіду радить:

 

 Обов’язково брати з собою кружку, миску, ложку – у своєму туристичному клубі цей набір називають ще «ке-ле-мене». До слова, кружка може служити і мискою. Важливим елементом у подорожі є наплічник, змінний одяг, зручне взуття. Від сонця захищатиме панамка, а від дощу дощовик – вони теж мають бути у рюкзаку подорожуючого. Про всяк випадок у сумку можна покласти голку з ниткою, мінімальну аптечку, а ще еластичний бинт.

 

 

За словами Руслани незамінним продуктом в поході є гречка і сало. Крім звичайної їжі можна покласти якісь ласощі: шоколад, горішки або родзинки – коротше щось солодке і калорійне, чим можна перекусити. 

 

На запитання як боротися із паразитами по типу кліщів і комарів жінка радить: «На кліщів і комарів не звертаєш увагу в походах. Просто раджу не зациклюватися на цьому».

 

Продовжуємо складати свій рюкзак у похід. Так, щоб не застудитися треба взяти із собою пляшечку спирту, щоб  розтерти ноги чи руку, коли холодно, або змастити опік, коли дуже сонячно.

 

«Треба відмежовуватися – ти йдеш для задоволення, випробування, бо кожна мандрівка – це зміна обстановки. Навіть психологи радять раз у місяць міняти обстановку, тоді проблеми самі по собі вирішуються», - каже жінка.

 

 

На останок хотілося б зауважити на тому, що подорожувати це не розкіш – це життєва необхідність.  Навіть якщо кожен день відкладати 5 гривень – і ти вже відкладеш гроші на мандрівку. І таку копилку треба мати кожному.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: