ТОП НОВИН

Солодкий тюльпан у подарунок або подарунок власноруч

Зовсім мало часу залишилося до міжнародного свята усіх жінок – 8-го березня. Однак є ще можливість придбати або зробити власними руками подарунок для своїх близьких та коханих жіночок.

 

Нині популярно стало дарувати хендмейдовські речі, тобто зроблені власноруч. Особливою популярністю перед 8-им березня користуються не тільки живі квіти, зокрема тюльпани, а квіти із цукерок, та й цілі солодкі композиції. Однією із кращих майстринь Луцька вважається студентка СНУ ім. Лесі Українки Катерина Бай, яка ось уже 4 роки створює смачний креатив. Катерина навчається на художника та дизайнера.

 

 

Дівчина розповідає, що все дитинство займалася творчістю. Ходила на різноманітні гуртки від плетіння бісером, і до виготовлення квітів із тканини. А от робити квіти із цукерок допоміг випадок. Адже її дядько, який мав магазин цукерок запропонував дівчині виготовити солодку композицію і продати.

 

«Вперше зробити букет мені запропонував дядько, який десь побачив такий креатив.  Мені ця ідея дуже сподобалася, і я щось таке зробила. Щоправда продала мало букетів. Але тепер розумію, що ті композиції були дуже прості», - каже Катя.

 

 

Коли починала працювати над композиціями не мала усіх потрібних матеріалів, та й знань особливих теж не мала. Тому в поміч Катя брала Інтернет. Вважає, що людина має отримати знання сама, і сама їх знайти. Саме тому, коли її розпитують як виготовляє квіти, і де купує матеріали – не відповідає.

 

Катя каже, що зараз до неї часто починають писати навіть колишні клієнти, щоб якось допомогла, на що дівчина зауважує, що вона всього добилася сама, і таким чином залучає інших: «Спочатку мені було дуже важко щось робити. Клієнтів не було, не знала як робити певні елементи. Але я шукала як це зробити. Це на перший погляд здається. Що це все так просто, а насправді ні».

 

 

 

Спочатку Катерина виготовляла композиції з цукерок для друзів, знайомих, просто дарувала. Простіше кажучи робила задля задоволення та досвіду, адже вона творча людина. Згодом почали з’являтися клієнти, і навіть зараз до неї звертаються не лише із різних куточків України, а й навіть закордонні поціновувачі.

 

- Які клієнти переважають у Луцьку?

 

- У Луцьку нажаль ручна робота не ціниться. Тому інколи звертаються люди, які за маленьку суму хоче отримати якусь величезну композицію та ще й з доставкою. Зараз багато клієнтів замовляють на більшу суму, і навіть приїжджають самі забирати букети. Часто також кажуть, що у нас в Луцьку ціни на ручну роботу дуже низькі у порівнянні зі столицею.

 

- Тобі хтось допомагає в роботі?

 

- Все намагаюсь робити сама. Але інколи коли дуже багато замовлень, особливо перед святами, то до мене приходить подруга та допомагає мені. Дуже приємно, що мої всі подруги теж щось оригінальне виготовляють власними руками – мені це подобається.

 

 

- Люди замовляють букети по готовому шаблону чи щось своє придумують?

 

- Замовляють по-різному. Однак я дуже люблю, коли вводять якісь корективи, щось вигадують мені. Є навіть одна постійна клієнтка, яка кожного разу щось нове замовляє. І мені це дуже подобається, бо я так розвиваюся.

 

- Яка найскладніша композиція?

 

- Найскладніша композиція для мене це скрипка. Тоді, коли я її робила, вона мені здалася дуже складною. Загалом найважче виготовляти щось тематичне: піаніно, мотоцикл, м’яч, фотоапарат. Адже доводиться вирізати різні форми.

 

 

Зараз, у передсвятковим періодом до весняного свята, найчастіше Катерина виготовляє тюльпани та троянди. Каже, що для троянди можна використати менше цукерок, адже треба саме круглішої форми, а от із тюльпаном варіацій більше.

 

 

Для роботи майстриня використовує різноманітні цукерки, гофрований папір, стрічки, буси, кружево, різні декоративні елементи, дротики, оазис, пінопласт, кошики, і це ще не весь перелік. Вся квартира дівчини заставлена пакетиками із цукерками – що дуже спокусливо для відвідувачів. На запитання чи Катя любить солодощі ствердно відповіла, що любить, незважаючи на те, що постійно із ними працює.

 

На одну композицію середньої складності витрачає приблизно 2-3 години, необхідну кількість цукерок та декоративних елементів.

 

 

«Вважаю, що  найцінніше – це коли людина сама дійшла до своєї мети. Саме тому я не питаю нічого у інших майстрів щодо техніки», - каже Катерина Бай.

 

 

 У майбутньому дівчина хоче відкрити творчий магазин, де будуть поєднані різні види мистецтва. А поки працює над святковими композиціями. Які будуть подаровані у день усіх жінок 8-ме березня.  Тому разом із побажаннями клієнтів і сама буде вітати людей через свою творчість. 

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: