ТОП НОВИН

«Той, що малює квадратики», - про луцького художника

Інші відгукуються про нього так: «Експеримент за експериментом... колір... форма... лінія.....  Як Він це робить??!!»

 

У Лондоні за його роботи правлять 2,5 тисячі доларів. Його роботи дивні, не всі розуміють – але їх можна назвати шедеврами. Напевно кожен із нас бачив ці шедеври по Луцьку та інших містах – чудернацькі картинки, у яких графіка поєднана з кольором. І, як не дивно, це не просто якісь наклейки – це картини лучанина Андрія Калькова. Зараз йому 26 років, він вільний художник, повністю занурився у творчість та пошуки себе. Останнім же часом практикує персональні виставки та участь у різних цікавих проектах.

 

 

 Розповідає, що малює із дитинства. Професіоналізму ж додали художня школа та університет.  Андрій вважає, що знайшов себе у стилі оп-арту, тобто оптичних ілюзій. А все через роботи художника Віктора Вазарелі (до речі він один із засновників цього напряму), які дуже сподобалися нашому художнику.

 

«Сподобались його роботи, але мені захотілось намалювати щось таке, чого немає. Адже зараз дуже багато художників, що пишуть, як одною рукою», - каже Андрій Кальков.

 

- Звідки взялася тематика робіт «таких, чого немає»?

 

- Я цікавився різними старовинними символами – і мене зацікавила спіраль. Саме тому назвав серію робіт «Круговорот».  Направду, саму спіраль важко відслідкувати де вона народилася – це старовинний символ. Я її взяв в стилі 8-біт – це спіраль в сучасному вигляді, що зашифрована в елементах.

 

 

Першої своєї роботи із серії круговороту не пам’ятає, «бо є багато інших».  І як істинний художник Андрій ні з ким не консультується щодо своєї творчості: «Всі плани, ідеї – все моє».  А натхнення хлопцю приносить медитація, яка вимикає розум, а вмикає почуття, душу людини.

 

 

- Що кажуть люди про твою творчість?

 

- В основному люди кажуть: ми не розуміємо що це, але це заворожуюче, це затягує. Інші взагалі нічого не розуміють.  Критики різної було дуже багато, але найсмішніше, коли кажуть  типу «ааа це той, що квадратики малює».

 

 

Роботи Андрія Калькова можна побачити у різних цікавих місцях. Адже хлопець постійно друкує нові і нові стікери, щоб поділитися творчістю з іншими. Зізнається, уже розклеїв більше 10 тисяч наклейок.

 

«Насправді я не так часто подорожую. Там, де буваю, завжди беру стікери з собою. Але, в основному, по світу мою творчість поширюють друзі. Є ще така річ, коли художники різних міст обмінюються наклейками, навіть сайти є спеціальні. Поки надіслав свої стікери в Нью-Йорк, Росію і Білорусь. Хоча часто вони їдуть із моїми друзями у різні міста, інколи навіть не здогадуюсь у якій країні, місті, мої малюнки»,  - ділиться Андрій.

 

 

- Як твої картини оцінили в 2,5 тисяч доларів?

 

- Все дуже просто: лондонська дуже відома галерея відкрила онлайн галерею для продажу робіт, туди я виклав і свої. Суть в тому, що є куратори, які відбирають роботи і викладають на основну сторінку, а потім піарять їх. Мене вже три рази так відбирали. Це приємно і, можливо, мотивація працювати далі.

 

 

- Над чим зараз працюєш, і які плани на майбутнє?

 

- Зараз працюю над серією «Круговорот». Відходив, а тепер знову повернувся до цієї тематики. Просто не можу її покинути, бо вважаю, що вона не розкрита. А от щодо планів, то в мене є правило: поки не зробив – то мовчи. Скажу лише, що і далі хочу працювати у тому ж напрямі – у напрямі круговороту.

 

 

«Ти малюєш таке, якого ніде нема» - так говорять про лучанина, художника Андрія
Калькова, і йому це приємно. Каже, багато хто його роботи впізнає здалеку, навіть підпис можна не ставити під роботою (сміється). І тому хлопцю і далі хочеться експериментувати, щоб його творчість не набридала людям. А світ наповнювали нові цікаві сучасні твори мистецтва.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

 

 

поділитись у соціальній мережі: