ТОП НОВИН

"У наш час немає професійної хореографії", - тренер про сучасні танці

«У наш час немає справжньої професійної хореографії – зараз це лише незрозумілі постановки шоу з елементами різних танців», - так каже про сучасний стан танцю в Україні луцький хореограф, тренер з художньої гімнастики Наталія Нікуліна, яка дотримується думки, що без класичного танцю нікуди.

 

 

Жінка все своє життя присвятила танцю. Виступала у «Волинянці»,  інших колективах, мала нагоду певний час професійно займатися балетом. А ще приблизно у 2006 році на базі групи гімнасток зробила постановку балету. Каже, коли гімнастки, майстри спорту, лише вийшли на сцену – зал вибухнув від аплодисментів. А один журналіст сказав, що  «давно вже в Луцьку не було балету – останній був в далеких 50-их роках у будинку культури». Відтоді Наталію Нікуліну не покидала думка відновити балетну школу. Щоправда крім одного бажання нічого і не виходило, бо конкуренція гімнастичній школі дала своє. І гімнастика у Луцьку прогресувала далі, а про балет забули.

 

«Всі балерини років 6,7,8 зараз виступають на гімнастичному коврі, бо всі хороші хореографи пішли туди, а балету немає», - констатує тренер пані Наталія.

 

 

Сама ж жінка у свій час займалася балетом, ділиться, що її дві бабусі навіть танцювали у «Большому театрі». Рівнялася ж вона на відому балерину Катерину Максимову. Тому вважає: «Якщо немає класичного танцю, то далі немає змісту чимось займатися. Балет – це ази, як в математиці арифметика».

 

Пані Наталія, яку запросили викладати балет у комплекс «Даймонд» ділиться, соромлячись опускаючи очі, що в свій час вона була відомою танцюристкою, її світлини навіть висіли по всьому місту. Але зараз про це згадує неохоче – не любить вихвалятися, мовляв у мене вже була слава.

 

До слова планується зробити першу у Луцьку справжню школу балету, де будуть танцювати під класичну музику Шопена, Вівальді, Чайковського та інших відомих композиторів. Викладання класичного танцю буде спрямоване на загальний гармонійний розвиток, вироблення гарних манер, почуття такту, постави, що важливе для кожного.

 

«Зараз школа відкрита для усіх бажаючих, тому усі, хто хоче навчитися грації та красивих рухів ласкаво запрошують до студії. У майбутньому, плануємо створювати балетні постановки на широкий загал», - ділиться своїми задумами організатор школи Анна Рекретюк.

 

 

Коли чуєш слово балет одразу ж згадується балетна пачка та пуанти. Але, як розповідає хореограф пані Наталія Нікуліна, аби почати танцювати на пуантах потрібно дуже довго готувати себе до цього, а потім терпіти неабиякі незручності, бо це танцювальне взуття дуже травматичне. Тому, аби уникнути дискомфорту хореограф Наталія Нікуліна у своїй практиці буде застосовувати просто чешки, які значно зручні.

 

Отож ті хто хоче проникнутися класикою та відчути себе іншою людиною, відкинути негатив і емоційно переродитися  - починайте танцювати під класичну музику, і зокрема балет.

 

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

Фото з мережі Інтернет

 

 

 

 

поділитись у соціальній мережі: