ТОП НОВИН

Великодні повір'я

Сьогодні увесь християнський світ відзначає велике свято – День Христового Воскресіння. Соціальний проект «CITY PARK» вітає усіх із цим чудовим Днем. Бажаємо миру, злагоди в сім’ї, здоров’я та радості на весь наступний рік!

 

 

З Великднем в народі пов’язано чимало повір’їв. Тому хочемо поділитися з вами народними традиціями.

У православних існує повір'я, якщо на Великдень грає сонечко – до гарного врожаю і червоного літа. Мороз чи грім на перший день Великодня - до багатого врожаю льону. Якщо на Великдень холодно, то ще сім вихідних буде холодно. Дощ на Великдень - останній весняний місяць буде дощовим.

Дуже багато існувало прикмет, пов'язаних із крашанкою. Так, не можна було, яйце викидати шкарлупу за вікно. Селяни вірили, що протягом всієї світлої седьмиці сам Христос із апостолами в злидарських одіяннях ходить по землі, і по необережності в нього можна потрапити шкарлупою. 

 


Існувало також повір'я, що за допомогою крашанки душі померлих можуть одержати полегшення на тому світі. Селяни вірили також, що яйце допомагає й при гасінні пожеж: якщо праведна людина візьме таке яйце й триразово оббіжить палаючий будинок зі словами «Христос Воскрес», то пожежа відразу ж затихне, а потім і припиниться сама собою.
Вірять також, що  яйце допомагає навіть шукачам скарбів. Адже всякий скарб, як відомо, охороняється спеціально приставленою до нього нечистою силою, а вглядівши людину, що наближається із крашанкою, чорти неодмінно злякаються й кинуться врозсип, залишивши скарб без усякого захисту й прикриття. Тоді залишається тільки взяти лопату й спокійно відрити собі казани із золотом. 
 

Це ще не всі цікаві великодні історії. Сподіваємося вам було цікаво читати наш матеріали. А тепер не баріться та всі швиденько з крашанками у «CITY PARK», змагатися у кого ж яйце сильніше.

 

поділитись у соціальній мережі: