ТОП НОВИН

Весняна підготовка тіла: поради від тренера

Ось уже і настала довгоочікувана весна. Незважаючи на те, що справжня зима була короткою, наїстися добряче на свята ми встигли. Тому за цей короткий час багато хто із нас набрав зайвої ваги, яку до настання тепла, коли уже замість теплого пальто легка куртка. Адже влітку як чоловікам, так і жінкам потрібно виглядати на всі сто: здоровим та підтягнутим, без зайвої ваги і обвислого живота.

Аби привести себе до ладу потрібно насамперед правильно харчуватися, а також займатися фізичними вправами. Що потрібно їсти аби скинути зайве за зиму, та які вправи можна зробити в дома нам розповість професійний тренер Василь Полюхович. Він працює у фітнес-центрі «Максимус». Каже, що бажаючих схуднути і привести себе до ладу зараз стало дуже багато – особливо жінок, різного віку, які хочуть виглядати краще.

 

 

Гарний вигляд без жорстких дієт

 

Василь як тренер не підтримує жорстких дієт. Мовляв, насамперед потрібне здорове харчування,в якому присутні всі поживні речовини які необхідні для нормального функціонування організму;

«Їсти потрібно 4-5 разів на день. Основну кількість вуглеводів потрібно включити в першій половині дня в другій половині необхідно зробити акцент вбільшій мірі на білковій їжі (творог нежирний, куряче філе, риба, яйця) з вуглеводів можемо собі дозволити хіба що легенький овочевий салат. Також мусимо пам’ятати і про жири – вони нам необхідні, щоб мати здорові судини, шкіру, волосся, нігті – для цього нам в харчування необхідно включати невелику кількість горіхів (мигдаль, арахіс, кунжут, фундук). Важливим елементом в здоровому харчуванні є вода, її ми мусимо споживати в досить великих кількостях аби наші обмінні процеси проходили на високому рівні», - радить Василь.

 

- А які поради щодо сухофруктів, адже кажуть, що вони дуже корисні і від них не повніють?

 

- Сухофрукти калорійні, бо солодкі. Найбільш калорійні фініки, родзинки, банани сушені, курага. Якщо їх і їсти, то лише трохи і в першій половині дня.

 

- Такі собі поради ще від наших бабусь, що треба їсти тільки тоді коли вже дуже захочеться, і в животі почне бурчати. Як прокоментуєш таке?

 

- Насамперед не треба себе доводити до того стану, коли організм вже сам сигналізує, що йому необхідна їжа – це вже крайня межа. Їсти треба регулярно. Просто в людей поняття про їжу дещо спотворене. Для них поїсти це ще з радянських норм суп, картопля, котлета, салат, кекс, яблуко, компот, ще щось. Якщо часто так їсти, то не те, що схуднеш, ще й набереш кілограмів з 10 за місяць. Люди мало знають інформації про їжу, тому стають заручниками своїх експериментів щодо харчування.

 

Вегетаріанство – за чи проти?

 

До вегетаріанства Василь відноситься неоднозначно. Каже що потрібно володіти інформацією про цей вид харчування в повному обсязі для того щоб отримувати від цього користь і мати гарне самопочуття… просто викинути з раціону продукти тваринного походження це швидше піст а ніж вегетаріанствo.

 

Василь каже, що у всіх вегетаріанців нестача білків, бо серед продуктів, які містять багато білка – одна лише соя і все, а тривала нестача його в організмі може спричинити до серйозних змін.

 

Тому якщо серйозно займатися вегетаріанством в раціоні має бути різноманітність, щоб вистачало в організмі усіх необхідних речовин. Так і в 70 років виглядатимеш просто чудово. Інакше таке харчування навпаки піде на шкоду, бо організм почне руйнуватися.

 

Сам тренер не зміг би завтра перейти на вегетаріанство, і навіть не знає «чи довго протягнув би так».

 

Як мати гарну фігуру в старості?

 

Василь розповідає, що у нього займаються багато людей, віком від 45 до 55 років, і мають такий фізичний стан, що ще дадуть фору кожному 20-тилітньому. Але в кожного з них є певні правила в харчуванні і режимі дня, яких вони дотримуються вже багато років: це і збалансоване харчування, в якому переважають здорові свіжі продукти і в якому відсутні продукти, які містять багато тваринного жиру і холестерину;..це і регулярні заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі.

 

Василь зауважує, що в нас багато людей ставляться до їжі чисто механічно – вкинув у себе щось, і пішов далі. Але ми це те, що їмо. «Якщо, наприклад, в машину налити інший бензин ніж потрібно – вона не поїде. Так само і з організмом, він просто не буде виконувати усіх функції», - зауважує спортсмен.

 

Депресія, пониження працездатності, сонливість, ожиріння – і це все через неправильне харчування..

 

«Варто спробувати хоч тиждень правильно харчуватися – одразу ж відчуваєш себе по-іншому.

 

Вправи для підготовки себе до теплої пори

 

Перш ніж приступати до фізичних вправ тренер Василь Полюхович радить дивитися на стан свого тіла.

 

Вправи тренер радить виконувати в залежності від стану, рівня підготовки та вікового розмежування. Тобто якщо ти новачок, то треба виконувати базові вправи, які легкі по техніці виконання, із невеликими навантаженнями на опорно-руховий апарат. А от для людей, які вже займалися, радив би багатоскладові вправи, що включають багато м’язових груп. Наприклад, поприсідати з гантелями або комбінувати різні вправи для того, щоб збільшити інтенсивність заняття. Також варто не забувати про кардіотренування (бігові доріжки, орбітреки, велотренажери). Робота з цією групою тренажерів позитивно впливає на зменшення ваги і на спалювання зайвих калорій, також вони тренують і підтримують тонус серцево-судинної системи.

 

Щоб досягти ефекту швидко варто виконувати вправи інтенсивніше, скоротити перерви між підходами і, обов’язково, дотримуватися техніки виконання вправ, бо неправильне виконання веде до травм.

 

«Є люди, які ніколи залу і не бачили, але знають свій організм, правильно харчуються – і при тому гарно виглядають. Треба прислухатися до організму – він все підкаже», - каже тренер.

 

 

Якщо ж дотримуватиметься здорового харчування – будете здоровими. А якщо здорову їжу будете поєднувати із харчуванням – тоді ваше тіло виглядатиме дуже привабливо та красиво весною та літом. Тому маєте ще деякий час, щоб привести себе до ладу.

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

поділитись у соціальній мережі: