ТОП НОВИН

Як виростити третю руку?

Оригінальний подарунок – подарувати руку ідентичну натуральній. Щоправда зроблена вона буде із гіпсу. Такий подарунок одних приводить в панічний страх, а інших навпаки у невимовний захват. Адже скульптури ручної роботи, що є точними копіями різних частин тіла – це сучасне мистецтво, що набуває популярності з кожним днем та прикрашає дім багатьох.

 

 

У Луцьку мати копію, наприклад своєї руки, уже стає модно. Адже це не тільки оригінальний подарунок, а й пам’ять на десятки років.  Особливо таку прикрасу для дому полюбляють молоді мами, які копіюють ніжки чи ручки своїх малят.

 

Молода мама двох дітей 28-річна Наталія Демченко зараз фактично кращий майстер із зліпків у Луцьку. Адже конкуренції, як вона зауважує, просто немає – і це її хвилює.  За освітою жінка фізик, і після закінчення університету робота в банку не приносила їй великого естетичного задоволення. Тому перспектива бути мамою, жінкою та робочою машиної  їй не подобалася.

 

 

«Якось в житті так. Коли чогось дуже хочеш воно саме починає притягуватися до тебе, і відкриваються нові можливості. Так я і знайшла інформацію про скульптурні зліпки – і тепер уже 2,5 роки займаюся цією справою», - каже Наталія.

 

Перші моделі – діти

 

А почалося все із подарунку для хлопчика, її дочка йшла на святкування дня народження до свого друга. І тут на допомогу прийшов Інтернет. Однак інформації про зліпки Наталія не приділила уваги. Сама ж цікавість та величезний інтерес прокинулися аж наступного дня. А пізніше протягом двох місяців жінка шукала матеріали та технології як же правильно виготовити копію ручки чи ніжки. І тому 10-те жовтня, день коли прийшла муза, Наталія відзначає навіть як другий день народження, бо у цій справі вона реалізує себе і як мама, і як жінка.

 

 

- Хто був першою моделлю?

 

- Першими моделями були, звісно, члени моєї сім’ї. Найперше зробила зліпки рук своїх діток, потім чоловікову руку, що стала підставкою під м’яч.

 

- Скільки за два з половиною роки праці налічується робіт?

 

- Зараз маю більше 300 різних робіт. І постійно намагаюся створювати щось нове, вдосконалюватися. У майбутньому хочу робити скульптури торсу, животика вагітної, обличчя.

 

- Є майстри, на яких ви рівняєтесь?

 

- Найперше слідкую за роботами своїх колег із СНД. У нас навіть є своя творча група, де ми спілкуємося, обмінюємося досвідом в соціальній мережі. А ще дуже подобаються роботи одних майстрів із Санкт-Петербурга – найперше вони стали відомі через скульптури тіла. Однак інколи вони розміщують в мережі фото аж занадто відвертих копій.

 

Для роботи манікюрний набір

 

Напевно вам стало цікаво як робляться зліпки. Технологію копіювання я випробувала на собі. Насамперед для роботи майстер Наталія використовує секретний  порошок із сухих водоростей, який при контакті з водою стає гелем. Ця речовина не тільки гарно пахне, а й знімає практично 100% копію із рук, ніг та інших частин тіла. Мені ж зробили 2копію рук. 

 

 

Так, для початку рука занурюється у гель, у такі позиції потрібно знаходитися нерухомо декілька хвилин. Потім у вже готову форму заливається гіпс, та «вмикається» режим очікування, щоб він застиг.

 

У цю форму заливається гіпс

 

Після застигання гіпсу гель розривається і рука виймається. Та це лише на половину готовий вигляд, адже далі етап оформлення: зліпок шліфують, знімають недоліки та доводять до ідеального вигляду. Для такої майже ювелірної роботи Наталія застосовує простий манікюрний набір.  І через певний час шедевр готовий.

 

Наталія в процесі роботи

Ось так народжується третя рука

 

- Як навчилися красиво оформлювати копії?

 

- Коли зробила перші ручки зрозуміла, що треба вчитися гарно оформлювати. Я не професійний художник і спочатку навіть не знала де мені дістати матеріали. Але згодом саме завдяки клієнтам я навчилася оформлювати свої роботи. Бо кожен замовник вносив щось своє: хто колір, хто вигляд, а хто сам пропонував декор.

 

- З ким простіше працювати з дітьми чи дорослими?

 

- З дітками мені значно простіше працювати – я їм не провожу інструктаж. Окрім того у них м’якіша шкіра, що краще для знімання копії. Дорослим же треба все пояснювати, і, як дітей, просити, щоб не рухали руками. Взагалі цікаво спостерігати за текстурою тіла: у одних шкіра на руках, наприклад, гладесенька, а у інших навпаки, має багато складок.

 

- Яка робота запам’яталася найбільше?

 

- Робіт було багато але одразу, мабуть, пригадується робота двох братів. Тільки одному 16 років, він футболіст з великою рукою, а іншому був усього рік. Контраст дуже великий: маленька і велика руки – і це насправді гарно.

 

Чоловіки, як діти

 

Розповідає Наталія Демченко і про кумедні випадки, які, як не дивно, частіше трапляються із дорослими чоловіками, аніж з дітьми: «Була у мене одна цікава клієнтка. Хотіла чоловікові подарунок зробити. Привела мене додому сказала йому ніби хоче дізнатися те, що він приховує, а я по зліпку руки зможу все розказати. Він у шоці, видно було, що мав таємниці. І як мала дитина боявся руку опустити у відеречко з гелем. Я кажу, зробіть руку ніби тримаєте м’яч… і тут він почав посміхатися, зрозумів що ми робимо. А коли робота була вже готова я її віддала дружині. Хоч насправді здогадуватись як це має виглядати і побачити на власні очі це зовсім різне».

 

 

Також майстер розповіла про випадок у ресторані. Так, дружина вирішила зробити подарунок у вигляді сплетіння рук чоловікові на 25-річчя спільного життя. Довелося жіночій половинці пари із силою опускати руки у відро, бо чоловік, як мала дитина, спочатку пальцем тицяв у гель, потім понюхав і все пручався. Але який він був радий, коли руку вийняв і побачив, що вона чиста, а коли йому ще й сказали, що ця процедура має омолоджуючі властивості  - розцвів. У результаті, каже Наталія, подарунок вдався.

 

- Скільки коштує зробити зліпок?

 

- Все, зрозуміло, залежить від розміру копії та витрачених матеріалів. Загалом вартість від 150 і до 800 гривень, що вже залежить від оформлення та декору. Поки найдорожча моя копія це робота надягання кільця, що я робила на виставку, для цього мені потрібні були аж два 5-тилітрові бутлі з гелем.

 

- Щодо виставок – як люди відзиваються про роботи?

 

- Кожен по-різному одні захоплюються, а інші дуже лякаються, кажуть, що це відрізані частини тіла, і швидко тікають. А на скульптуру обличчя казали, що це ніби якась передсмертна маска, - сміється Наталія.

 

 

У майбутньому Наталія Демченко дуже хоче, аби у Луцьку це мистецтво процвітало, і кожна мама знала, що може мати копію маленьких рученят свого чада та коли воно виросте згадувати радісні моменти. А ще мріє працювати у власній майстерні, де створюватиме нові шедеври скульптури, щоб самореалізуватися.  «От я зараз роблю зліпки рук, ніг діток. А можливо у майбутньому вони стануть дуже відомими і мої роботи коштуватимуть через це величезні гроші. І тому варто прожити так, аби життя не пройшло марно».

 

Підготувала Юлія СТАСЮК

 

поділитись у соціальній мережі: