ТОП НОВИН

Як високі підбори можуть вберегти життя

У наш революційний час потрібно чітко знати як себе вберегти від нападників.  Адже за статистикою саме у нічний період значно збільшується рівень злочинності. І це зрозуміло – один хильнув зайвого і захотів стати «героєм», а інший просто вирішив поживитися вмістом чужих кишень. Тому аби вберегти себе від пограбування чи якогось іншого хуліганського нападу потрібно знати ази самооборони та вміти їх правильно застосовувати. Найголовніше запам’ятати, що самооборона це активні дії для врятування свого життя.

 

 

Андрій Смірнов, голова громадської організації «Айкі» уже багато років навчає самообороні і каже, щоб насправді вберегтися від нападників потрібно не думати (на це немає часу, якщо зволікати то можете поплатитися не лише здоров’ям, а й життям) – потрібно діяти на рівні інстинктів та рефлексів. Саме тому ті, хто переживає за своє життя вивчають прийоми, доводячи їх до автоматизму.

 

Самооборона на автоматі це реально

 

Мистецтво самооборони походить ще з прадавніх часів. Андрій розповідає, що одними із перших, хто в своєму арсеналі мав відточені бойові рухи – це японські самураї. Ці люди з дитинства тренувалися, щоб вміти оборонятися.

 

Однак Андрій Смірнов, тренер із самооборони, каже, що найголовніше це не так битися, як не вмішуватися взагалі. Тобто коли йдете по вулиці і вас провокують, краще пройти повз. Цю ситуацію часто можна помітити у нічний та вечірній час, коли на «полювання» виходять поганці. Часто їх жертвами стають люди із цінними речами у сумці, гарні дівчата та ті, хто не вміє ігнорувати образи. «Коли вас обізвали, чи наприклад плюнули на куртку – не зважайте, йдіть собі далі, можливо це просто провокація. Куртку можна попрати чи викинути, а от здоров’я так не заміниш», - каже Андрій.

 

Уявімо, ви йдете вулицею і вас раптом хапає за руку якась неадекватна людина. На паніку часу немає. Головне тут це вирватися і швидко тікати. Щоб це здійснити вивертаєте свою руку, повертаючи кисть та фіксуючи її там, де змикаються пальці нападника. Далі швидко вихвачуєте свою руку, тим самим повертаючи хулігана у бік від себе – це робиться тому, що в руках у нього може бути ніж, і якщо неправильно вириватися, то гострий предмет може простромити ваш живіт. 

 

 

Андрій Смірнов каже, що коли на вас нападає хуліган не потрібно думати як ви його вдарите і коли це буде – потрібно рухатися, інакше вдарити можуть вас.

 

Ще один прийом застосовують у випадках, коли вас тягнуть кудись за руку. Такі випадки часто можна помітити, наприклад, у нічних клубах, коли незнайома людина з агресією тягне кудись дівчину. «Щоб вберегти своє життя намагайтеся вивернути свою руку таким чином, щоб лікоть нападника, ніби вивернувся у інший бік, і тоді натискаючи на його долоню вириваєтеся і втікаєте», - коментує Андрій Смірнов. 

 

 

Високі підбори це теж захист

Прийомами самозахисту, які показує Андрій можуть користуватися як чоловіки та жінки. Однак, (сміється) у жінок інколи бувають більші переваги у самозахисті – вони мають високі підбори, які можуть боляче наступити на ногу нападника.

Тренер показує на практиці як не дати себе загнати у глухий кут. Коли ззаду на вас напали та хочуть міцно «обійняти», насамперед потрібно тримати руки ліктями у сторони, щоб був простір між руками і тулубом – так хуліган просто не зможе вас обхопити руками. Якщо вас все ж таки схопили, перенесіть вагу свого тіла на нападника ззаду, простіше кажучи розслабте тіло і впадіть на нього. 

 

Якщо ж ви тендітна жінка на високих підборах, і злий нападник схопив вас і вирватися здавалося б неможливо – не журіться, ще можна врятуватися. Для цього, довго не вигадуючи трюків, просто зі всієї сили наступіть цій людині на ногу. Повірте, буде дуже боляче, адже каблук, особливо коли він завужується до низу, має  здатність завдати болю навіть через товсті черевики. 

Таким чином підбори стануть не тільки окрасою, а й хорошим засобом самозахисту у критичній ситуації.

Як нападника «зарити носом у землю»

Андрій Смірнов, що спеціалізується із самозахисту, розповідає з власного досвіду, що саме через те, що він постійно тренує прийоми, йому вдається вберегтися від бандитів. Каже, що у Луцьку неодноразово стикався із хуліганами, які хотіли його пограбувати. Розповідає, що навіть боксер, який давно займається боксом, у критичному випадку не зможе за себе постояти, адже знає лише певні професійні рухи. «Поки він стає в стійку його встигнуть побити або «порнути» ножем. Теж саме може статися коли він битиме нападника в обличчя, але руки із ножем вільні», - коментує він.

Бої «справжніх чоловіків», коли один бере іншого за одяг і тягне до себе, вирішуючи хто крутіший – для того, хто жертва звісно біда, але найголовніше тут правило – не дати себе зловити. З першого разу міцно схопити за одяг неможливо. Якщо ж ви прогавили момент і вас сильно тримають, просто відступіть назад і нападник, ніби йдучи вперед послабить хватку і ви матимете можливість вирватись. 

 

 

Це ж стосується, коли жертву хватають двома руками за горло. У такому випадку можна вдарити нападника знизу у голову, вириватися та тікати. 

 

 

«Якщо ж вас хватають за одяг ззаду ви, обертаючись, б’єте нападника у плече. І (сміється) якщо він ще буде себе погано поводити можете зробити больовий удар гнучи долоню в іншу сторону – тільки потрібно бути обережним, щоб не зламати йому руку, інакше доведеться мати відповідальність і вам. Ще у іншому прийомі долоню, розділяючи її по два пальці (великий вільний) просто роз’єднувати їх в різні сторони, тоді нападник впаде від болю, і за той час коли він встигне оговтатися ви уже втечете», - радить Андрій. 

 

 

Обороняти своє життя, чи швиденько віддавати вміст своїх кишень, а потім ще й отримати болючий удар – вибирати вам. Якщо ж у вас спрацював інстинкт самозбереження – дійте, використовуйте прийоми самозахисту. Сподіваємося, що цей матеріал стане вам у нагоді в боротьбі із хуліганами. 

поділитись у соціальній мережі: